Top Ad unit 728 × 90

 

Haas ogłasza kierowców na sezon 2020

Zespół Haas zgodnie z tym, co powiedział Gunther Stainer w sierpniu, podał skład na sezon 2020 jeszcze przed Grand Prix Singapuru. Wiadomo było, że kontrakt na kolejny sezon miał już Kevin Magnussen. Drugim kierowcą miał zostać jeden zawodnik z dwójki Nico Hulkenberg, Romain Grosjean.

Ten pierwszy stracił swoje miejsce w zespole Renault na rzecz Estebana Ocona, a ten drugi jeździ w Haasie od początku startów zespołu w Formule 1, czyli od sezonu 2016. To on zdobył dla nich punkty już w pierwszym wyścigu w GP Australii, dojeżdżając na szóstym miejscu.

Zespół chciał kogoś z doświadczeniem, który jeździ w obecnej Formule 1 od kilku lat. Dlatego też ostatecznie zdecydowali się na Romaina Grosjeana. Francuz zostaje z nimi piąty sezon. Dla zespołu zdobył do tej pory 102 punkty, 23 razy kończąc wyścig w pierwszej dziesiątce.

Nico Hulkenberg nie ma już za dużo opcji i o ile w ostatniej minucie nie trafi do Williamsa, to raczej będzie szukał miejsca w innej serii. Obstawiam, że gdyby w GP Niemiec zdobył to podium, a nie wypadł z toru to negocjacje mogłyby pójść pozytywnie.

Robert Kubica nadal ma szansę na pracę w symulatorze zespołu Haas, która miałaby pomóc w przygotowaniach zespołu przed każdym weekendem Grand Prix. Nie wiadomo, czy Polak będzie chciał przyjąć stanowisko tylko rezerwowego kierowcy. Polak jest też na liście kierowców, którzy mogą jeździć w Williamsie w sezonie 2020. Orlen zerwał umowę z Williamsem na przyszły rok i nie ma co szukać miejsca dla Kubicy w Williamsie

Wczoraj pojawiły się też informacje, że Orlen szuka mu miejsca w innych zespołach. 

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.