Orlen szuka miejsca dla Kubicy

Prawdopodobnie dziś lub jutro zespół Haas ogłosi skład kierowców na przyszły sezon. Z tego, co ja wiem, największe szanse są na to, że skład się nie zmieni. Dziś pojawiła się w internecie ciekawa informacja dotycząca ruchów Orlenu.

Sponsor Roberta Kubicy ewidentnie szuka mu miejsca na sezon 2020. Do tej pory wydawało się, że Polak i Orlen walczą o stanowisko podstawowego kierowcy. Niestety ten sezon nie był zbyt udany. Williams przygotował najgorszą konstrukcję w ostatnich latach i jego zawodnicy mogli walczyć tylko o ostatnie miejsca w stawce. Teraz okazuje się, że Orlen nie kończy wsparcia dla Kubicy i chce mu znaleźć, chociaż stanowisko rezerwowego zawodnika.

W siedzibie Orlenu gościł Stephen Curnow, jest to dyrektor handlowy zespołu Racing Point, można powiedzieć osoba odpowiedzialna za sprzedaż miejsc reklamowych na bolidach. Oczywiście Lance Stroll i Sergio Perez mają w tym zespole kontrakty na kolejne lata i stanowisko podstawowego kierowcy nie wchodzi w grę.

Moim zdaniem Orlen szuka dla Roberta zespołu, w którym Polak nie tylko będzie siedział w symulatorze, ale też pojedzie w jakiś sesjach testowych lub treningach. Dzięki temu będzie mógł pokazać, że w lepszym zespole radziłby sobie lepiej niż w Williamsie.

Orlen pokazałby, że nadal go wspiera i może nawet ich logo widniałoby na bolidach Racing Point, a Robert mógłby się pokazać w innym zespole, więc fani też byliby zadowoleni. Przy okazji za wszystko można by mniej zapłacić, więc w zasadzie wszyscy byliby zadowoleni. Dodatkowo Kubica mógłby znaleźć sobie miejsce w innej serii i tam się ścigać.

Menadżerowie Kubicy i Orlen w ostatnich 2 tygodniach odbyli kilkanaście takich rozmów jak ta, która dzisiaj wyciekła z Racing Point, z różnymi zespołami.