Top Ad unit 728 × 90

 

Orlen szuka miejsca dla Kubicy

Prawdopodobnie dziś lub jutro zespół Haas ogłosi skład kierowców na przyszły sezon. Z tego, co ja wiem, największe szanse są na to, że skład się nie zmieni. Dziś pojawiła się w internecie ciekawa informacja dotycząca ruchów Orlenu.

Sponsor Roberta Kubicy ewidentnie szuka mu miejsca na sezon 2020. Do tej pory wydawało się, że Polak i Orlen walczą o stanowisko podstawowego kierowcy. Niestety ten sezon nie był zbyt udany. Williams przygotował najgorszą konstrukcję w ostatnich latach i jego zawodnicy mogli walczyć tylko o ostatnie miejsca w stawce. Teraz okazuje się, że Orlen nie kończy wsparcia dla Kubicy i chce mu znaleźć, chociaż stanowisko rezerwowego zawodnika.

W siedzibie Orlenu gościł Stephen Curnow, jest to dyrektor handlowy zespołu Racing Point, można powiedzieć osoba odpowiedzialna za sprzedaż miejsc reklamowych na bolidach. Oczywiście Lance Stroll i Sergio Perez mają w tym zespole kontrakty na kolejne lata i stanowisko podstawowego kierowcy nie wchodzi w grę.

Moim zdaniem Orlen szuka dla Roberta zespołu, w którym Polak nie tylko będzie siedział w symulatorze, ale też pojedzie w jakiś sesjach testowych lub treningach. Dzięki temu będzie mógł pokazać, że w lepszym zespole radziłby sobie lepiej niż w Williamsie.

Orlen pokazałby, że nadal go wspiera i może nawet ich logo widniałoby na bolidach Racing Point, a Robert mógłby się pokazać w innym zespole, więc fani też byliby zadowoleni. Przy okazji za wszystko można by mniej zapłacić, więc w zasadzie wszyscy byliby zadowoleni. Dodatkowo Kubica mógłby znaleźć sobie miejsce w innej serii i tam się ścigać.

Menadżerowie Kubicy i Orlen w ostatnich 2 tygodniach odbyli kilkanaście takich rozmów jak ta, która dzisiaj wyciekła z Racing Point, z różnymi zespołami.


Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.