Top Ad unit 728 × 90

 

Orlen kończy współpracę z Williamsem

Robert Kubica na dzisiejszej konferencji prasowej ogłosił, że w przyszłym sezonie nie będzie startował w Williamsie.

Orlen kończy współpracę z Williamsem, taką informację z rana podał Mikołaj Sokół. Oczywiście umowa obowiązuje do końca sezonu, więc nic na ten moment się nie zmieni. Informacja ta nie tylko informuje o tym, że Robert Kubica nie ma już szans na pozostanie w tym zespole w przyszłym roku, ale również wyklucza stanowisko kierowcy rezerwowego.

Kubica będzie startował w barwach brytyjskiej ekipy do końca sezonu 2019.

Orlen stara się pozostać w Formule 1 wraz z Kubicą. Polak nie chce startować w tym zespole i informując wszystkich już we wrześniu, chce pokazać, że jest wolnym strzelcem. Moim zdaniem to i tak trochę za późno, skoro już nie ma miejsc praktycznie w żadnym zespole.

Nie ma na ten moment ogłoszenia z Toro Rosso i Alfy Romeo, skoro wykluczamy Williamsa. Dodatkowo odpadają zespoły, które mają za sponsorów lub parterów firmy z branży petrochemicznej. Tam dla Orlenu nie będzie miejsca.

Kubica i Orlen zerwali prawdopodobnie umowę, która miała jakąś tam formę 1+1. Mogła prawdopodobnie być przedłużona na drugi rok.

Na stronę zapraszam ponownie pomiędzy 14, a 15. Wtedy Orlen przedstawi plany na kolejny sezon dla Roberta Kubicy. Prawdopodobnie będzie to stanowisko kierowcy rezerwowego w Racing Point.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.