Orlen kończy współpracę z Williamsem

Robert Kubica na dzisiejszej konferencji prasowej ogłosił, że w przyszłym sezonie nie będzie startował w Williamsie.

Orlen kończy współpracę z Williamsem, taką informację z rana podał Mikołaj Sokół. Oczywiście umowa obowiązuje do końca sezonu, więc nic na ten moment się nie zmieni. Informacja ta nie tylko informuje o tym, że Robert Kubica nie ma już szans na pozostanie w tym zespole w przyszłym roku, ale również wyklucza stanowisko kierowcy rezerwowego.

Kubica będzie startował w barwach brytyjskiej ekipy do końca sezonu 2019.

Orlen stara się pozostać w Formule 1 wraz z Kubicą. Polak nie chce startować w tym zespole i informując wszystkich już we wrześniu, chce pokazać, że jest wolnym strzelcem. Moim zdaniem to i tak trochę za późno, skoro już nie ma miejsc praktycznie w żadnym zespole.

Nie ma na ten moment ogłoszenia z Toro Rosso i Alfy Romeo, skoro wykluczamy Williamsa. Dodatkowo odpadają zespoły, które mają za sponsorów lub parterów firmy z branży petrochemicznej. Tam dla Orlenu nie będzie miejsca.

Kubica i Orlen zerwali prawdopodobnie umowę, która miała jakąś tam formę 1+1. Mogła prawdopodobnie być przedłużona na drugi rok.

Na stronę zapraszam ponownie pomiędzy 14, a 15. Wtedy Orlen przedstawi plany na kolejny sezon dla Roberta Kubicy. Prawdopodobnie będzie to stanowisko kierowcy rezerwowego w Racing Point.