Słowo na niedzielę przed GP Brazylii 2023

Przed nadchodzącym Grand Prix Brazylii możemy zauważyć, że Max Verstappen i Red Bull kontynuują swoją imponującą formę, wygrywając wyścig sprintowy i zdobywając pole position. Mimo że Lando Norris z McLaren był w stanie utrzymać tempo Verstappena, startuje dopiero z szóstego miejsca, co stanowi wyzwanie dla niego podczas głównego wyścigu. Ciężko mu będzie w jakikolwiek sposób powalczyć o wygraną, powinien się jednak powoli przebijać do przodu.

Zespół Ferrari borykał się z problemami przegrzewającej się jednostki napędowej, co wpłynęło na ich wyniki w sprincie. Dziś powinno być jednak chłodniej. 

Z kolei kierowcy Mercedesa mieli trudności z prędkością maksymalną i przegrzewającymi się oponami, co może stanowić problem podczas dłuższego wyścigu. Szczególnie ciekawy może być pierwszy stint gdy wszyscy będą jechali z pełnym bakiem i miękkie opony tutaj mogą być ryzykownym wyborem.

Pirelli przewiduje, że dwustopowa strategia będzie kluczowa, a Ferrari ma małą przewagę dzięki nowym oponom miękkim, które zostawili sobie w trakcie kwalifikacji. Niższa temperatura toru może pomóc w zarządzaniu oponami, co może być istotne zwłaszcza pod koniec wyścigu.

Warto także zauważyć dobrą jazdę kierowców Alpha Tauri, Tsunody i Ricciardo, którzy radzili sobie dobrze poza czołówką. Ich osiągnięcia mogą przynieść interesujące momenty podczas wyścigu. Czekamy z niecierpliwością na emocje, jakie przyniesie nam Grand Prix Brazylii o 18:00.

Pozycje startowe przed startem wyścigu