Gdzie oglądać transmisję F1 w 2024 roku? Wszystko o F1TV

Komiks, Fan formuły 1 stoi przed telewizorem z pilotem w ręce, na telewizorze mecz piłki nożnej a nie formuła 1, nad fanem znak zapytania

Formuła 1 dostarcza wyścigi Grand Prix na nasze ekrany za pomocą własnej usługi streamingowej, F1 TV, dostępnej w dwóch pakietach: F1 TV Pro i F1 TV Access. F1 TV Pro oferuje pełny dostęp do transmisji na żywo i archiwum, podczas gdy F1 TV Access umożliwia odtwarzanie sesji tylko po ich zakończeniu. Oba pakiety tym samym oferują prawie identyczną zawartość, z jednym wyjątkiem - brakiem transmisji na żywo w F1 TV Access.

W F1 TV możesz cieszyć się transmisjami na żywo z Formuły 1 i serii towarzyszących F2, F3 i Porsche Supercup. Kupując dowolny pakiet, uzyskujesz także dostęp do rozbudowanego Live Timingu i bogatego archiwum, obejmującego ostatnie 40 lat wyścigów.

Promocja
Na start sezonu trwa promocja dla nowych kont, 7 dni za darmo dla tych którzy jeszcze nigdy nie korzystali. Można uruchomić i od razu anulować subskrypcję. W ten sposób można obejrzeć za darmo pierwszy i drugi wyścig sezonu, dwukrotnie korzystając z promocji.

Ceny F1 TV za rok

Ile kosztuje F1 TV?

Rocznie F1 TV Pro kosztuje 259zl bez promocji, a F1 TV Access 129,99zł. Kupić dostęp można tutaj: klikając w link. Kupując przez aplikacje na telefonach subskrypcje są droższe, więc polecam zakupić przez WWW, a potem zalogować się w aplikacji.

Nastomiast ceny na miesiąc wyglądają jak poniżej 32,99zł za F1 TV Pro i 15,00 za F1 TV Access

Ceny F1 TV za miesiąc


Jakość obrazu w F1 TV Pro

Jakość obrazu w F1 TV Pro automatycznie dostosowuje się do twojego wyświetlacza i łącza internetowego. Możesz jednak samodzielnie dostosować jakość, ale maksymalna rozdzielczość to Full HD (1920 x 1080 pikseli) przy 50 klatkach na sekundę. Istnieje również nadzieja na jakość 4K w przyszłości, ponieważ już od dawna wszystkie wyścigi są nagrywane w tej jakości, niestety ograniczenia techniczne lub też próba obniżenia kosztów sprawiają, że nie jest obraz w tej jakości streamowany w F1 TV.

Urządzenia obsługujące F1 TV Pro

F1 TV Pro jest dostępne przez przeglądarkę internetową oraz na różnych urządzeniach, takich jak Chromecast, Apple TV, Android TV, Amazon Fire TV, Roku, smartfony i tablety z systemem Android i iOS. Warto jednak zauważyć, że niektóre telewizory Smart TV mogą wymagać instalacji aplikacji ręcznie lub aplikacja może być wcale nie dostępna i wtedy do telewizora musimy podpiąć inne urządzenie do transmisji.

Język i Komentarz w F1 TV Pro

Niestety, F1 TV Pro nie oferuje polskiego komentarza, ale możesz wybierać między komentarzami w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, portugalskim lub holenderskim. F1 TV zapewnia różnorodność opcji, z dwiema wersjami komentarza w języku angielskim oraz możliwością wyłączenia komentarza i korzystania z napisów.

Liczba urządzeń na jednym koncie

Zgodnie z regulaminem, do jednego konta można przypisać sześć urządzeń, ale jednocześnie dostępny jest tylko jeden przekaz wideo z głównego wyścigu F1. Przynajmniej taka jest oficjalna wersja, od wielu osób słyszałem, że dzielą się swoim kontem F1TV i kupują je na dwie osoby.

Alternatywa?

W Polsce prawa do transmisji w 2024 roku nadal ma też VIAplay. Wysoka cena i słaba jakość niestety mnie osobiście odrzucają, jedyny plus to dobry polski komentarz każdej sesji, na szczęście nie jest on mi zupełnie potrzebny.

Na zakończenie, kilka najczęściej zadawanych pytań:

1. Czy F1 TV Pro planuje wprowadzić jakość 4K?

2. Jakie są alternatywne metody oglądania F1 TV na Smart TV bez oficjalnej aplikacji?

3. Czy istnieje możliwość podziału konta F1 TV między kilka osób?

4. Jaki jest plan rozwoju F1 TV Pro na najbliższe lata?

5. Czy F1 TV Pro pracuje nad dodaniem polskiego komentarza w przyszłości?