Zespoły wydają oświadczenie w sprawie silników Ferrari

Zespół Mercedes przysłał właśnie oświadczenie, które podpisały wszystkie zespoły niekorzystające z jednostek napędowych Ferrari. Jednym słowem, zespoły nie są zadowolone z tego jak prawdopodobne oszustwa, włoskiego zespołu zostały zamiecione przez FIA pod dywan.

Oczywiście chodzi o sytuację z ostatniego dnia testów. Tutaj znajdziecie treść porozumienia FIA z Ferrari

Treść oświadczenia:
My, niżej podpisane zespoły, byliśmy zaskoczeni i wstrząśnięci oświadczeniem FIA z piątku 28 lutego dotyczącym zakończenia dochodzenia w sprawie jednostki napędowej Scuderia Ferrari F1.

Międzynarodowy regulator (FIA) jest odpowiedzialna za działanie zgodnie z najwyższymi standardami zarządzania, uczciwości i przejrzystości.

Po miesiącach dochodzeń, które zostały podjęte przez FIA tylko w następstwie pytań zgłoszonych przez inne zespoły, zdecydowanie sprzeciwiamy się osiągnięciu przez FIA poufnego porozumienia z Ferrari w celu zakończenia tej sprawy.

W związku z tym, niniejszym oświadczamy publicznie, nasze wspólne zobowiązanie do dążenia do pełnego i właściwego ujawnienia informacji w tej sprawie, aby zapewnić, że nasz sport traktuje wszystkich zawodników sprawiedliwie i równo. Czynimy to w imieniu kibiców, uczestników i wszystkich zainteresowanych Formułą 1.

Ponadto, zastrzegamy sobie prawo do dochodzenia zadośćuczynienia prawnego, w ramach należytego procesu FIA i przed właściwymi sądami.

McLaren Racing Limited
Mercedes-Benz Grand Prix Limited
Racing Point UK Limited
Red Bull Racing Limited
Renault Sport Racing Limited
Scuderia Alpha Tauri S.p.A.
Williams Grand Prix Engineering Limited

Aktualizacja: FIA odpowiedziała na zarzuty siedmiu zespołów