Bahrain ogranicza sprzedaż biletów na Grand Prix

Organizatorzy Grand Prix Bahrajnu ogłosili, że ograniczą sprzedaż biletów na wyścig Formuły 1 w odpowiedzi na rozprzestrzenianie się koronaawirusa. Pod koniec zeszłego miesiąca Bahrain wprowadził ograniczenia w ilości osób, które mogą uczestniczyć w zgromadzeniach publicznych

Wirus, doprowadził już do przełożenia Grand Prix Chin i anulowania wyścigów Formuły E, Moto GP i innych wyścigów różnych serii.

Właściciele Bahrain International Circuit informują, że oprócz ograniczenia sprzedaży biletów, są również gotowi do zwrotu pieniędzy za bilety w razie potrzeby.

"W świetle wybuchu epidemii koronawirusa, Bahrain International Circuit będzię stopniowo sprzedawać bilety na Grand Prix, aby zapewnić spełnienie odpowiednich wytycznych."

"W miarę pojawiania się kolejnych faktów, Bahrain International Circuit ściśle współpracuje zarówno z kierownictwem Formuły 1, jak i ministerstwem zdrowia, aby ocenić rozwijającą się sytuację i w razie czego zwrócić wartość nominalną biletów w zależności od okoliczności i aktualnych porad medycznych."

"Ten zapobiegawczy krok został wprowadzony wraz z szeregiem innych, w zakresie zdrowia publicznego przed Grand Prix, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim widzom, zespołom i personelowi toru. Obejmują one procedury przesiewowe przy wejściu, specjalistyczne placówki medyczne na miejscu, ulepszone warunki sanitarne na torze, dodatkowe stacje mycia rąk, punkty informacyjne dla kibiców, a także specjalne protokoły medyczne do zarządzania wszelkimi podejrzanymi przypadkami koronawirusa".

Organizatorzy dodali, że są "zaangażowani w organizowanie bezpiecznego i ekscytującego wyścigu" i "ściśle współpracują ze wszystkimi odpowiednimi departamentami rządowymi, w tym z ministerstwem zdrowia i ministerstwem spraw wewnętrznych, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się Koronawirusa".