Zapowiedź Grand Prix Meksyku 2019

Autódromo Hermanos Rodríguez po raz piąty po swoim powrocie do Formuły 1, będzie gościł kierowców w Meksyku. W trakcie dwóch ostatnich Grand Prix na tym torze swoje tytuły mistrzowskie zapewnił sobie Lewis Hamilton.

Na początku tygodnia pisałem, w jaki sposób Brytyjczyk po raz trzeci z rzędu i szósty w karierze może zostać mistrzem świata. Valtteri Bottas ma obecnie 64 punkty straty i nie może wyjechać z Meksyku ze stratą wyższą niż 78 punktów, żeby zachować matematyczne szanse na tytuł.

Dużo zapewne w trakcie tego weekendu będzie się mówiło o dyskwalifikacji Renault z GP Japonii. W środku stawki dzięki temu zrobiło się bardzo blisko między trzema zespołami. Renault ma: 68,
Toro Rosso: 62, a Racing Point: 58 punktów. Zostały nam tylko cztery Grand Prix, więc skoro tytuły mistrzowskie mamy już praktycznie rozdane, to chociaż środek stawki warto śledzić uważnie. 

Od letniej przerwy Ferrari nie było pokonane w walce o pole position i nic nie wygląda na to, że sytuacja ta miałaby się zmienić. Długie proste Autodromo Hermanos Rodriguez i bardzo wolne zakręty sprawiają, że czerwone bolidy będą tutaj zdecydowanymi faworytami. W wygranej przeszkodzić może im pogoda lub walka Vettela z Leclerciem i strategami.

Max Verstappen przed wyścigiem w Meksyku twierdzi, że Red Bull ma marne szanse na wygraną w Meksyku. W ostatnich latach radzili tu sobie całkiem nieźle, Holender w końcu zwyciężył tu rok jak i dwa lata temu.

Alexander Albon w Red Bullu walczy natomiast o miejsce na przyszły sezon. Helmut Marko twierdził, że decyzja zostanie szybko podjęta. Zawodnik musiałby naprawdę słabo pojechać, żeby Gasly wrócił. Na dodatek ten drugi dużo lepiej sobie radzi w Toro Rosso, a jak już powyżej wspomniałem, dodatkowe punkty mocno im się mogą przydać.

Williamsa i Roberta Kubicę na pewno czeka słaby wyścig w Meksyku. W Japonii Polak był zły, ponieważ zespół zabrał mu nowe przednie skrzydło. George Russell narzekał na problemy z hamulcami. Pisałem o tym już, że ten tor na pewno nie będzie im pasował. Kubica w pierwszym treningu, będzie też zastąpiony przez Nicholasa Latifiego.

Harmonogram GP Meksyku

Piątek 25 października 2019 roku

16:55 – 18:30 – pierwszy trening
20:55 – 22:30 – drugi trening

Sobota 26 października 2019 roku

16:55 – 18:00 – trzeci trening
19:55 – 21:10 – kwalifikacje

Niedziela 27 października 2019 roku

20:05 – 22:10 – wyścig