Top Ad unit 728 × 90

 

Stan zdrowia Juana Manuela Correi i pierwsze wnioski FIA po wypadku

Rodzina Juana Manuela Correi twierdzi, że kierowca został już częściowo wybudzony ze śpiączki farmakologicznej, w której został umieszczony po tym, jak trzy tygodnie temu doznał poważnych obrażeń w wypadku w Spa.

Correa doznał rozległego urazu obu nóg, kręgosłupa i płuc, po zderzeniu z Anthoinem Hubertem.

W najnowszym oświadczeniu możemy przeczytać również, że Juan Manuel nie jest już podłączony do maszyny ECMO (ciągłe pozaustrojowe natlenianie krwi). Jest to wspaniała wiadomość i duży krok we właściwym kierunku, jego stan określony został jako poważny. Poprzednio był w krytycznym stanie.

Według rodziny 20-latek jest "przytomny, ale jeszcze nie w pełni przebudzony". Lekarze twierdzą, że pełne wybudzanie może potrwać kilka dni. Wynika to z długiego okresu przebywania w śpiączce farmakologicznej.

Juan Manuel pozostaje na oddziale intensywnej terapii. Zespół leczący Correę w szpitalu w Wielkiej Brytanii przygotowuje się do pracy nad urazami nóg. Kierowca musi przejść kilka operacji kończyn, ale do tej pory nie można było podejść do tego tematu ze względu na problemy z oddychaniem i płucami.

"Lekarze ścigają się z czasem, aby wykonać czekającą ich poważną operację w celu zminimalizowania ryzyka nieodwracalnych urazów nóg, ale nie mogą kontynuować, dopóki płuca nie będą w stanie wytrzymać długiej operacji.

"Dodatkowe informacje na temat stanu zdrowia Juana Manuela, o ile będą dostępne".

FIA tymczasem zbadała bolidy kierowców po wypadku i pierwsze wnioski są takie, że siły, które zadziałały, w trakcie tej kraksy były zbyt duże, żeby kierowcy wyszli z tego cało. Sekcje boczne w bolidzie Huberta musiałyby mieć dodatkowe płaty absorbujące uderzenie i podobnie powinien zachować się nos bolidu Correi, ale i tak ciężko powiedzieć na ile by to pomogło.

Prawdopodobnie zmiany w konstrukcji bolidów F2 i innych kategorii zostaną wprowadzone już do regulaminów na sezon 2020. Pomimo już ustalonych przepisów, te związane z bezpieczeństwem zawodników mogą być modyfikowane w trakcie sezonu.

Przy tak mocnych uderzeniach ciało ludzkie po prostu może nie wytrzymać przeciążeń, nieważne jak mocno je osłonimy. To jest między innymi powód problemów z płucami u Correi. Zawodnik dopiero po kilku dniach doznał obrzęku, który sprawił, że nie był w stanie samodzielnie oddychać.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.