Segregator newsów F1 - 8.9.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

F1 2016 trafi też na iOS i Androida (AntyApps)
W tegoroczną odsłonę F1 2016 od Codemasters już od jakiegoś czasu możecie grać na konsolach i PC. Teraz gra trafi też do App Store oraz Google Play. Wczoraj została zaprezentowna podczas premiery nowego iPhona 7.

Gra ukaże się na jesień tego rok, dokładna data nie jest jeszcze znana.

Honda has separate team working on 2017 (Autosport)
Fani McLarena podobno mogą wyczekiwać przyszłego sezonu, Honda potwierdziła, że ma osobny zespół osób, które pracują nad nowym silnikiem już od początku tego roku. Oczywiście wymieniają się danymi z zespołem, który pracuje nad tegoroczną jednostką.

W tym roku już nie wiele mogą się poprawić, ale przyszły sezon ma zmniejszyć ich stratę do Mercedesa.

Damon Hill: My fear that I would die on the racetrack brought on terrible depression (The Mirror)
Mistrz świata z 1996 roku opowiada o tym jak skończył karierę w 1999 z obawy o swoje życie. Jego ojciec zginął w tragicznym wypadku, Ayrton Senna zginął na torze w 1994 roku i od tamtej pory cały czas w jego myślach krążyła obawa, że jemu też takie coś może się wydarzyć.

Przez kolejne lata nawet nie oglądał żadnego wyścigu i był w głębokiej depresji. Dopiero w 2003 roku rozpoczął terapię. Damon teraz wydał swoją autobiografię i na pewno z ciekawością ją przeczytam jak tylko będę miał okazję.

Williams won't divert resources back to '16 car to beat Force India (Motorsport)
Zespół Williams nie będzie poprawiał bolidu z 2016 roku by walczyć z Force India. Oni chcą się skupić na przyszłym sezonie i mają nadzieję, że jakoś uda się utrzymać czwartą pozycję w klasyfikacji konstruktorów

McLaren Automotive Secretly Used These Two Ferraris to Develop Its First Car (Road and Track)
Post fajnie pokazuje jak McLaren w przeszłości korzystał z samochodów Ferrari przy projektowaniu własnych modeli.

Jak śledzić nasze wpisy na Facebooku Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.