Transmisje F1 w sezonie 2016 w Eleven Sports Network

Koniec z Formułą 1 w Polsacie. Już wiadomo, gdzie transmitowane będą Grand Prix w nadchodzącym sezonie 2016. Właśnie otrzymałem poniższą informację prasową:

ELEVEN SPORTS NETWORK WRZUCA WYŻSZY BIEG NABYWAJĄC PRAWA DO NOWEGO SEZONU FORMULA 1®

Warszawa, 15 lutego 2016 r. – ELEVEN SPORTS NETWORK będzie pokazywać NA ŻYWO emocjonujące wyścigi F1®, do których nabyła prawa na WYŁĄCZNOŚĆ na terytorium Polski na podstawie wieloletniej umowy.

Formula 1® to najbardziej prestiżowe wyścigi samochodowe na świecie i najbardziej popularna coroczna seria zawodów sportowych. Polscy fani F1® będą mogli oglądać relacje z 2016 FIA Formula One World Championship™ w ELEVEN SPORTS NETWORK NA ŻYWO i NA WYŁĄCZNOŚĆ. Po raz pierwszy w historii zawody będą składały się z 21 wyścigów.

W zbliżającym się sezonie, w którym o trzeci z rzędu i zarazem czwarty w karierze tytuł mistrza świata FIA Formula One™ będzie walczył Brytyjczyk Lewis Hamilton, ELEVEN SPORTS NETWORK będzie obszernie relacjonować zawody pokazując piątkowo-sobotnie sesje treningowe i kwalifikacje oraz odbywający się w niedzielę wyścig.

„Formuła 1 jest pełna emocji i napięcia. To kwintesencja zapierającej dech w piersiach rozrywki, którą chcemy dać wszystkim naszym widzom”, mówi Danny Menken, dyrektor zarządzający grupy ELEVEN SPORTS NETWORK. „Kibice sportów motorowych w Polsce nie przegapią żadnej przyprawiającej o zawrót głowy akcji w sezonie, który zapowiada się bardzo interesująco. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować im kolejny rozdział z historii F1”.

W tym roku rywalizacja rozpocznie się od wyścigu 2016 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX, który odbędzie się w dniach 18-20 marca w Melbourne, a zakończy się 27 listopada zawodami w Abu Dhabi, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kalendarz mistrzostw został poszerzony o imprezę w Baku, w Azerbejdżanie, które zaplanowano na weekend 17-19 czerwca.

Szczegółowe informacje o transmisji wyścigów F1® w ELEVEN SPORTS NETWORK zostaną podane w kolejnych komunikatach.

W Polsce kanały Eleven i Eleven Sports można oglądać za pośrednictwem platformy nc+, player.pl, UPC, Multimedia Polska, INEA, Netia, East & West, Gawex, City-Net, Elsat, WTvK, JMDI, Supermedia, STTB, ASTA-NET, Antserwis i TVK SM Grudziądz. Dzięki umowie o współpracy z Agora SA, Ringier Axel Springer Polska i Grupą WP, niektóre treści zamieszczane są również w serwisach sport.pl, onet.pl, wp.pl.

Nie wiadomo jeszcze kto będzie komentował wyścigi w Eleven Sports Network. Oczywiście transmisje nadal mogą się znaleźć w Cyfrowym Polsacie, ale jako pakiet dodatkowy kanałów Eleven, obecnie nie ma takiej opcji.