WhiteEagle Racing - Formuła Student

Chciałbym wam przedstawić zespół WhiteEagle Racing z którym F1 Fan Club nawiązał współpracę. Bierze on udział w zawodach Formula Student. Na stronie będziemy starać się informować o najciekawszych zdarzeniach związanych z zespołem. Poniżej znajdziecie o nim podstawowe informacje, przygotował je Michał Hunek jeden z członków WE Racing.

O zespole

Jesteśmy zespołem w większości złożonym ze studentów wydziału SiMR Politechniki Warszawskiej. Nasz zespół powstał w 2009 roku i nosił nazwę „SiMR Team”. W roku 2011 zmieniliśmy nazwę na whiteEagle Racing, aby nawiązać do godła Rzeczpospolitej Polskiej promując przy tym hasło „WE Racing” wskazujące na powszechność i uniwersalność projektu.

Pracujemy wspólnie w celu stworzenia szybkiego, ekonomicznego, a zarazem niezawodnego jednoosobowego bolidu typu Formula. Każdego roku przygotowujemy się do zawodów cyklu Formula Student.

Historia

W roku 2010 po raz pierwszy pojechaliśmy na zawody na słynnym torze Silverstone w Anglii. Udało się wtedy osiągnąć pierwszy sukces- ukończenie wszystkich konkurencji dynamicznych. (Polskiemu zespołowi wynik ten udało się powtórzyć dopiero w 2013 roku ekipie Pwr Racing, czego szczerze gratulujemy.) W następnym roku rozpoczęły się przygotowania do budowy kolejnego bolidu. W roku 2011 zespół wziął udział jedynie w części projektowej zawodów. Gruntownie przygotowany projekt został zrealizowany w roku 2012, kiedy to powstał drugi pojazd. Bolid ten został przyjęty z wielkim entuzjazmem przez sędziów na zawodach w Anglii. W 2013 zespół wziął również udział w zawodach na Węgrzech z nowym samochodem powstałym na wzór bolidu wystawionego w Anglii. Dzięki konkursowi „Generacja Przyszłości”, w którym jako jedyny zespół Formuły Student zostaliśmy wyróżnieni, nasz zespół ma zapewnione wyjazdy w 2014 roku na tor Silverstone w Anglii oraz na zawody w Australii.

Co nas napędza?

• PASJA
• PRACA ZESPOŁOWA
• CHĘĆ NAUKI
• MISJA

Teraźniejszość

W realizowanym obecnie projekcie zajmujemy się nie tylko mechaniką pojazdu, lecz również elektroniką oraz aspektami nietechnicznymi takimi jak: finanse, marketing. Pod czujnym i wymagającym okiem naszego opiekuna naukowego wszyscy staramy się stworzyć samochód, który jak najlepiej połączyłby wysoką technologię z niskimi kosztami wytwarzania. Zbudowany przez nas bolid może być stosowany do szkolenia kierowców, dla których gokart jest za mały, a formuły wyścigowe zbyt kosztowne.

Przyszłość

Świadomi ambitnych celów, jakie sobie postawiliśmy, będziemy z młodzieńczą pasją i uporem dążyć do ich zrealizowania. Wbrew przeciwnościom losu oraz przeszkodom, które z pewnością staną nam na drodze, spełnimy nasze marzenia.

Strona na Facebooku:
https://www.facebook.com/WERacing?fref=ts