Zak Brown przeciwny zespołom B w F1

Kierowcy Red Bulla i Alpha Tauri

W ostatnich dniach CEO McLarena, Zak Brown, podniósł alarm dotyczący "poważnych" obaw związanych z uczciwością związków między zespołami Red Bull i AlphaTauri w Formule 1. W kontekście restrukturyzacji AlphaTauri i zwiększenia współpracy z Red Bullem, pojawiają się istotne kwestie regulacji i uczciwości sportowej.

Brown wyraża obawy na temat przeprowadzki AlphaTauri do Wielkiej Brytanii, co ma potencjalnie wpłynąć na relacje między zespołami. Red Bull dokonuje zmian zarówno w zarządzie, jak i infrastrukturze AlphaTauri, co rodzi pytania dotyczące uczciwości w Formule 1.

Brown podkreśla pilną potrzebę podjęcia działań ze strony FIA i szefów Formuły 1 w kontekście zwiększonej współpracy między zespołami. Wcześniej był podział na duże i małe zespoły, teraz wszyscy pracują pod limitem budżetowym i jeśli część zespołów nie musi wydawać pieniędzy na projektowanie nowych elementów tylko je po prostu kupują to automatycznie mogą być miliony dolarów do przodu. Jego zdaniem nie jest to uczciwe

W tle apelu o działanie pojawiają się napięcia między FIA a zespołami, szczególnie po kontrowersyjnych decyzjach prezesa FIA, Mohammeda Ben Sulayema.

Brown wyraża nadzieję na poprawę współpracy między FIA a Formułą 1, zwracając uwagę na konieczność wspolnego podejścia do tematu dla dobra sportu.

Zdjęcie: Red Bull Content Pool