Nowe bolidy F2 na sezon 2024

Dzisiaj zespoły Formuły 2 przeprowadziły pierwsze testy swoich nowych nadwozi na sezon 2024 na torze Circuit de Catalunya. Każdy z 11 zespołów wziął udział w testach i każdy z nich wykorzystał po jednym bolidzie.

Nowy bolid posiada zaktualizowany pakiet aerodynamiczny, obejmujący dramatycznie wyrzeźbiony tylne skrzydło. Poprawiono też silnik 3.4 litrową jednostkę V6 Mecachrome. Zespoły przejechały ponad 3000 kilometrów, co przekłada się na 649 okrążeń toru, na którym odbywa się Grand Prix Hiszpanii, a Formuła 2 ścigać się będzie tam w czerwcu.

Dyrektor techniczny Formuły 2, Pierre-Alain Michot, był zadowolony z ilości przejechanego dystansu przez zespoły.

"Celem tego testu było zrozumienie, jak nowy bolid działa, upewnienie się, że wszystkie systemy współpracują ze sobą i zrozumienie, jak wszystko się zachowuje", powiedział. "Jesteśmy dość zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy dzisiaj. Zespoły były w stanie przejechać dużo kilometrów, co stanowi dobry pierwszy krok.

"Pierwszym kamieniem milowym było ujrzenie wszystkich samochodów na torze tego ranka, gdy zapaliły się światła. To było ważne, aby zobaczyć je od razu, było to dość emocjonalne chwile. Drugim pozytywnym krokiem było bezproblemowe powroty samochodów do boksów."

Michot szczególnie cieszył się z braku przerw w działaniu samochodów. "Nie było czerwonych flag, co oznacza, że wszystkie samochody działały zgodnie z oczekiwaniami, podczas gdy zespoły uczą się, jak pracować z tym nowym pojazdem."

Zdjęcia nowych bolidów znajdziecie poniżej.

Testy będą kontynuowane w Bahrajnie, gdzie każdy zespół będzie używał dwóch samochodów.