Racing Bulls, tak będzie się nazywać Alpha Tauri po zmianach

 

Od nadchodzącego sezonu zespół Alpha Tauri będzie nosił nową nazwę - Racing Bulls. Informacja ta zostanie oficjalnie potwierdzona po Grand Prix Abu Zabi. 

Decyzja ta została podjęta przez właściciela zespołu, Red Bull, który już we wrześniu zarejestrował nową nazwę w odpowiednich urzędach. To wydarzenie stanowi nie tylko zmianę wizerunku, ale również potencjalnie nowy rozdział w historii zespołu, który ma swoje korzenie w Minardi, a następnie przechodził przez różne modyfikacje i rebranding, zanim stał się AlphaTauri.

Rebranding zespołów w świecie sportów motorowych nie jest niczym nowym, ale zmiana AlphaTauri na Racing Bulls wydaje się bardziej niż tylko kwestią zmiany nazwy. Może to być sygnałem nadchodzących zmian w strategii zespołu, zarówno pod względem sportowym, jak i marketingowym.

Dla fanów zespołu, zwłaszcza tych, którzy byli związani z nim od czasów Minardi, to pewnie emocjonujący moment, pytanie czy pociągnie za sobą inne zmiany. W kontekście historii zespołu, warto spojrzeć na to z perspektywy zmiany nazwy z Minardi na Scuderia Toro Rosso, a następnie na AlphaTauri. Każdy etap przyniósł ze sobą nowe wyzwania i możliwości, ale czy Racing Bulls przyniesie coś zupełnie nowego? Czy ta zmiana nazwy zainicjuje nową erę sukcesów dla zespołu?

Moim zdaniem sama nazwa zbyt oryginalna nie jest, ciekawe czy zespół ten nadal ma być tylko zespołem B Red Bulla i testowym dla nowych kierowców.