Lewis Hamilton podpisuje nowy kontrakt z Mercedesem

Zespół Mercedes-AMG Petronas F1 Team z przyjemnością ogłasza przedłużenie współpracy z siedmiokrotnym mistrzem świata Lewisem Hamiltonem na kolejne dwa lata. Brytyjczyk będzie jeździł dla Mercedesa w sezonach 2022 i 2023, będzie to jego dziesiąty i jedenasty sezon w zespole z Brackley.

Od przyszłego sezonu wchodzą do Formuły 1 nowe przepisy, rozpoczyna się praktycznie nowa era ścigania i wszyscy zastanawiali się, czy Hamilton zostanie i powalczy o kolejny tytuł, czy też ta nowa formuła nie będzie go interesować. Teraz znamy odpowiedź.

Od momentu dołączenia do zespołu, Lewis zdobył sześć tytułów mistrza świata, 77 zwycięstw w wyścigach i 74 pole position.

W linku zaktualizowane składy na sezon 2022. Teraz główne pytanie brzmi, kto zostanie jego kolegą z zespołu. Sam Brytyjczyk ostatnio w wywiadzie powiedział, że Bottas jest dobrym kandydatem, ale moim zdaniem Mercedes powinien już powoli myśleć o następcy Lewisa i wybrać Georga Russella.

Lewis Hamilton: "Trudno uwierzyć, że to już prawie dziewięć lat pracy z tym niesamowitym zespołem i jestem podekscytowany, że będziemy kontynuować naszą współpracę przez kolejne dwa lata. Osiągnęliśmy razem tak wiele, ale wciąż mamy wiele do osiągnięcia, zarówno na torze, jak i poza nim."

Toto Wolff: "Wkraczając w nową erę F1 od 2022 roku, nie może być lepszego kierowcy do posiadania w naszym zespole niż Lewis. Jego osiągnięcia w tym sporcie mówią same za siebie, a jego doświadczenie, szybkość i umiejętności wyścigowe sprawiają, że jest u szczytu swoich możliwości. Cieszymy się z walki, jaką mamy w tym roku - i dlatego chcieliśmy również uzgodnić ten kontrakt wcześnie, aby nie rozpraszała nas konkurencja na torze."