F1 2020 już w sprzedaży

Codemasters® ogłosili właśnie, że oficjalna gra 2020 FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP™ i zarazem ich najnowsze dzieło: F1® 2020 jest już dostępna w sprzedaży na wszystkich platformach - PC, PlayStation®4 oraz Xbox One. Dwa nowe tory, zupełnie nowy tryb Mój Zespół, poprawione sterowanie, powrót podzielonego ekranu dla dwóch graczy i więcej - F1® 2020 to gra dla fanów wyścigów w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności. Docenili ją już krytycy, dzięki czemu ma jedną z najwyższych średnich ocen w serwisie Metacritic spośród tytułów wydanych w 2020 roku! Premierowy zwiastun w języku polskim obejrzysz pod tym adresem.

Uproszczone schematy menu i asysta sterowania pozwolą nowicjuszom skupić się na jeździe, a nie ciągłym wracaniu na tor. ERS, jak w prawdziwym świecie, uruchamia się jednym guzikiem, gra wprowadza też wirtualne tylne lusterko. Po ciepłym przyjęciu w poprzedniej odsłonie, powraca F2™ z opcją pełnego lub skróconego sezonu. Pełen sezon F2™ 2020 zostanie dodany później, jako darmowa zawartość do pobrania.

Aby uczcić siedemdziesiątą rocznicę Formuły Jeden, fani kupujący Edycję Siedemdziesięciolecia F1® 2020 otrzymają ekskluzywną zawartość, taką jak celebracja na podium, malowanie samochodów i barwy zespołu. Na fanów Michaela Schumachera czeka natomiast Edycja Deluxe Schumacher, zawierająca ekskluzywne dodatki tematyczne oraz cztery z jego najważniejszych bolidów. Obie edycje zawierają też dostatecznie dużo wirtualnej waluty, aby odblokować Podium Pass VIP. Gracze będą oczywiście mogli jeżdżąc i wygrywając wyścigi zarobić na więcej przedmiotów oraz kolejny sezon VIP.

Mój Zespół to nowy tryb, który pozwoli graczowi zarządzać własną drużyną. Stworzyć swojego kierowcę, wybrać sponsorów, dostawcę silnika, zatrudnić partnera i pilnować, aby wszystko szło gładko. Można też wybrać długość sezonu: pełne 22 wyścigi, oraz krótsze: 16 i 10. F1® 2020 zawiera wszystkie 10 zespołów, 20 kierowców i każdy bolid z sezonu 2020. Najnowsze malowania i barwy, na przykład Mercedes AMG Petronas, zostaną dodane wkrótce jako darmowa zawartość do pobrania.

Lee Mather, F1® Franchise Game Director w Codemasters, skomentował dzisiejszą premierę: „Tworzyliśmy F1® 2020 przez dwa lata i bardzo nas cieszy liczba innowacji dla graczy na każdym poziomie umiejętności, które udało się nam wprowadzić. F1® 2020 pozwala każdemu bawić się tak, jak zechce: ścigać się z przyjacielem na podzielonym ekranie, przejechać sezon złożony z 10 wyścigów lub zarządzać karierą całego zespołu.”

Gra F1® 2020 jest dostępna w Edycji Siedemdziesięciolecia oraz Edycji Deluxe Schumacher w polskiej wersji językowej (napisy). Do zamówień na oba wydania u wybranych sprzedawców dodawany jest wyjątkowy Steelbook z Michaelem Schumacherem. Więcej informacji o grze znajdziesz na jej oficjalnej stronie. Materiały prasowe, w tym zwiastun premierowy, są jak zawsze dostępne pod tym adresem.