Williams i Racing Point również na postojowym

< Williams został drugim zespołem Formuły 1, który ogłosił, że umieścił część swoich pracowników na postojowym. Podobnie jak McLaren, który rozpoczął ten proces już w zeszłym tygodniu, dwóch kierowców Williamsa również otrzyma obniżkę wynagrodzenia. Williams potwierdził, że George Russell i Nicholas Latifi stracą 20% swojej pensji.

"Rokit Williams Racing, w związku z obecną sytuacją dotyczącą Covid-19, tymczasowo deleguje kilku pracowników w ramach szerszego zakresu działań związanych z cięciem kosztów na postojowe", ogłosił zespół w oświadczeniu.

Od 1 kwietnia do końca maja kadra kierownica i kierowcy otrzymają 20% mniejsze pensje.

"Te decyzje nie zostały podjęte lekkomyślnie, naszym celem jest ochrona miejsc pracy naszych pracowników w Grove i zapewnienie im możliwości powrotu w pełnym wymiarze godzin, kiedy sytuacja na to pozwoli".

Zespół Racing Point potwierdził, że u nich sytuacja wygląda podobnie. Pracownicy są wysyłani na postojowe, a zarząd i kierowcy otrzymają mniejsze o 20% pensje.

Formuła 1 przeniosła przerwę wakacyjną, ale dla zespołów to nie jest rozwiązanie. Ponieważ nadal muszą płacić wszystkim swoim pracownikom, a bez ścigania nie ma przychodów.

Te dwa zespoły zdaniem Zaka Browna z McLarena mogą nie przetrwać aktualnego kryzysu. Pozostałe dwa to zapewne Haas i Renault.

Pierwsze osiem wyścigów w kalendarzu F1 zostało przesuniętych lub odwołanych. Najwcześniejszym wyścigiem, który jeszcze nie został dotknięty tym problemem, jest Grand Prix Kanady, które ma się odbyć 14 czerwca na torze Gilles Villeneuve.