McLaren będzie mógł zmodyfikować podwozie na sezon 2021

McLaren będzie mógł dokonać "niezbędnych zmian" w swoim bolidzie na sezon 2021. Trzy dni temu pisałem, że zespół nie zmienia swoich planów i pomimo zamrożenia zmian w podwoziach na sezon 2021 i tak planują korzystać z silników Mercedesa.

Formuła 1 opóźniła wprowadzenie nowych przepisów, które miały obowiązywać w przyszłym sezonie do 2022 roku.

Dyrektor zespołu Andreas Seidl powiedział, że popiera zmianę zasad i potwierdza, że będą mogli dostosować swoje podwozie na sezon 2020, do nowej jednostki napędowej, z której będą korzystać rok później.

"Nie da się uniknąć presji, z jaką boryka się obecnie ten sport" - powiedział Seidl.  "Popieramy odroczenie i odgrywaliśmy aktywną rolę w rozmowach prowadzonych na ten temat". Zdajemy sobie sprawę, że ochrona finansów wszystkich zespołów ma kluczowe znaczenie przy jednoczesnym zapewnieniu równych szans podczas wyścigów. Co więcej, ta decyzja nie ma wpływu na naszą zmianę na jednostki Mercedesa w 2021 roku i będziemy mogli dokonać niezbędnych zmian w naszym bolidzie."

McLaren rozpocznie jutro obowiązkowe zamknięcie fabryki w związku z nowymi ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd brytyjski.