McLaren z silnikami Mercedesa zgodnie z planem w 2021 roku

Decyzja o przełożeniu o rok nowych przepisów technicznych planowanych na 2021 rok nie wpłynie na plany McLarena dotyczący zmiany dostawcy jednostek napędowych.

McLaren zapowiedział w zeszłym roku, że pod koniec tego sezonu wymieni jednostki napędowe Renault na Mercedesa. Koronawirus i opóźnienia w rozpoczęciu sezonu sprawiły, że zespoły poparły decyzję o przełożeniu wprowadzenia nowych bolidów na rok 2022, natomiast za rok będą musieli korzystać z tego samego podwozia, co w tym roku.

Stanowi to problem dla McLarena, ponieważ ich podwozia będą teraz musiały zostać zmodyfikowane, aby dostosować je do zapewne innych wymiarów silnika Mercedesa. Konstrukcje zespołów napędowych są częściowo określone przez przepisy, ale mogą się znacznie różnić między poszczególnymi producentami, a zespoły klientów muszą pracować nad kompromisami w zakresie montażu zespołu, którego nie zaprojektowali w swoim podwoziu.

Niemniej jednak rzecznik firmy McLaren potwierdził, że zamierzają wprowadzić zmiany w jednostkach napędowych zgodnie z planem i w razie potrzeby zmodyfikują swój bolid MCL35.

McLaren jest jedynym zespołem, który pod koniec 2021 roku zmienia dostawcę jednostki napędowej.