Formuła 1 przygotowała działania względem koronawirusa

Formuła 1 nakreśliła szereg działań, które podejmie w weekendy wyścigowe w odpowiedzi na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

"Formuła 1 sama wdrożyła szereg środków w oparciu o porady organizacji, Public Health England, w tym zawieszenie wszystkich nieistotnych podróży", napisali wczoraj w oświadczeniu.

"Dedykowane zespoły ekspertów zostaną rozmieszczone na lotniskach, w punktach tranzytowych i na torach w celu ochrony personelu. Będą się koncentrować na diagnozowaniu, zarządzaniu i usuwaniu podejrzanych przypadków. Organizatorzy instalują punkty kwarantanny dostosowane do potrzeb każdego podejrzanego przypadku".

Seria odwołała już kwietniowe Grand Prix Chin, która miała być czwartą rundą mistrzostw. Teoretycznie chcą ją przełożyć na późniejszy termin. Organizatorzy Bahrain Grand Prix ogłosili dwa dni temu, że nie wyścig odbędzie się przy pustych trybunach. Wyścigi bez fanów, to jednak duże konsekwencje dla organizatorów, zespołów jak i samej Formuły 1

"Ze względu na płynną naturę wirusa, Formuła 1 będzie nadal stosować naukowe podejście do sytuacji, działając na podstawie codziennych rad oficjalnych władz sanitarnych i rad lub środków, które może wprowadzić każdy z organizatorów", dodała seria.

"Dla F1, FIA i wszystkich zespołów i promotorów, bezpieczeństwo naszych ludzi jest zawsze najważniejsze".