Cztery zespoły pomogą w walce z koronawirusem na świecie

Jak dowiedział się portal racefans.net, zespoły Formuły 1 przygotowują się do tego, by pomóc w produkcji technologii ratujących życie w związku z pandemią koronawirusa. W zeszłym roku pisałem o tym, jak zespoły sprzedają swoje know-how, a teraz mogą pomóc w podobny sposób, dobrowolnie.

Rządy wielu państw zwróciły się o pomoc do firm posiadających doświadczenie w zakresie wysokiej klasy technolgii i inżynierii produkcji. Odpowiedziały zespoły Formuły 1, Mercedes, Red Bull, McLaren i Williams.

Wśród technologii, w których zespoły mogłyby pomóc, to opracowanie wydajniejszych respiratorów, które są potrzebne najbardziej dotkniętym osobom, ponieważ wirus ten głównie atakuje płuca.

Temat ten został omówiony podczas wczorajszej rozmowy konferencyjnej pomiędzy przedstawicielami F1 a zespołami. Ponieważ pierwsze cztery rundy mistrzostw F1 zostały już przełożone i spodziewane są dalsze zmiany w kalendarzu, zespoły z niezbędnym zaawansowanym zapleczem inżynieryjnym będą miały zasoby, które mogą przeznaczyć na pomoc innym.

Zespoły te rozpoczęły już badania nad tym, w jaki sposób mogą pomóc w rozwoju i produkcji różnego rodzaju bardzo potrzebnego sprzętu medycznego. Rozumie się, że pozostałe zespoły są przygotowane do udzielania pomocy tam, gdzie mogą.

Od wczoraj Światowa Organizacja Zdrowia donosi, że koronawirus do wczoraj zabił 8810 osób na całym świecie.