Nie będzie grupowego zdjęcia bolidów przed startem sezonu

Liberty Media miała nowy pomysł, który ostatecznie nie wypalił. Chcieli przed testami zimowymi sfotografować wszystkie bolidy. Zapewne miało to wyglądać podobnie jak ujęcie powyżej, uchwycone w Bahrajnie 10 lat temu, wtedy Formuła 1 świętowała 60 lecie, teraz mamy 70 rocznicę.

Pomysł ten został odrzucony z powodu problemów logistycznych. Zespoły odrzuciły ten pomysł, ponieważ obawiały się, że będzie to oznaczało, że nie będą mogły rozpocząć jazd już na początku testów.

Inżynierowie wyrazili obawy, że do zdjęcia musieliby oddać bolidy odpowiednio złożone i dobrze wyglądające z perspektywy marketingowej. Czasu na testowanie jest jednak mało, a konstrukcje będą jak zwykle wyposażone w pałąki badające aerodynamikę i inne czujniki. Oznacza to, że nie byłyby w takim stanie jak w trakcie normalnego weekendu Grand Prix.

Testy przed sezonem zostały skrócone z ośmiu do sześciu dni w tym roku, więc każda minuta spędzona na torze jest bardziej wartościowa.

Liberty miało jeszcze jeden pomysł, który również nie przeszedł pomyślnie głosowania. Już od dwóch lat próbują przekonać zespoły do wspólnej prezentacji bolidów jak dotąd nieskutecznie.

Moim zdaniem oba pomysły były dobre i szczerze mówiąc, nie wiem, dlaczego nie mogą takiej prezentacji i zdjęcia grupowego zrobić już w Melbourne, gdzie będą wszyscy i każdy bolid będzie gotowy na start sezonu.