Vettel spróbował weganizmu chcąc pokonać Hamiltona

Sebastian Vettel powiedział, że poszedł w ślady Lewisa Hamiltona i zmienił dietę na wegańską w 2018 roku.

Hamilton był wielkim zwolennikiem weganizmu, mówiąc, że zmiana w jego diecie była wydarzeniem zmieniającym życie, które ostatecznie sprawiło, że poczuł się świeższy i miał więcej energii, a jednocześnie miał pozytywny wpływ na środowisko.

Vettel postanowił więc spróbować. W końcu w Formule 1 jest tak dużo czynników, które mogą mieć wpływ na wyniki. Nico Rosberg, przykładowo w swoim mistrzowskim sezonie musiał wprowadzić wiele zmian w swoim życiu, żeby pokonać Hamiltona. Od porzucenia mediów społecznościowych poprzez sypianie o określonych godzinach, żeby ograniczyć jet lag.

Sebastian ostatecznie jednak nie został weganem, ale wprowadził pewne zmiany w swojej diecie. "Eksperyment miał miejsce w 2018 roku" - ujawnił Vettel szwajcarskiej gazecie Blick.

"Trwało to około sześciu tygodni i wiele się z tego nauczyłem. Intensywnie studiowałem ten temat i nie ma jednej prawdziwej diety. Każdy jest inny, każdy reaguje inaczej. Ale teraz jem mniej mięsa i zwracam większą uwagę na jakość produktów, co jest stosunkowo łatwe w Szwajcarii. Teraz na moim talerzu jest też więcej warzyw".

Vettel nadal stara się podnosić świadomość w zakresie ochrony środowiska i nadal wierzy, że każdy może wnieść swój wkład, aby uczynić świat lepszym miejscem.

"Każdy z nas może i musi coś zrobić", powiedział.

"Być może powinieneś mniej patrzeć na to, co nie jest do końca słuszne, a raczej na to, co możesz zrobić samemu. W przeciwnym razie za kilka lat będziemy przecierać oczy ze zdziwienia".