Vettel, mniej błędów i małe poprawki przed sezonem 2020

Sebastian Vettel akceptuje fakt, że musi poprawić swoje wyniki po rozczarowującym minionym sezonie, twierdzi jednak, że wystarczą małe poprawki w podejściu do ścigania.

Kierowca Ferrari zakończył sezon za Charlesem Leclerciem w mistrzostwach, zdobył też mniej zwycięstw, pole position i miejsc na podium, niż jego kolega z zespołu. W podsumowaniu sezonu możecie przeczytać o wszystkich błędach Niemca w trakcie tego roku. Między innymi w trakcie walki z Lewisem Hamiltonem w Bahrajnie, błąd w Kanadzie, zderzenie z Maxem Verstappenem w Wielkiej Brytanii, kolejny obrót we Włoszech i kolizja z Leclerciem w Brazylii.

"Miałem kilka błędów, których nie powinienem popełniać", przyznał Vettel po niedzielnym finale sezonu w Abu Zabi. Zawodnik jest też świadomy, że musi poprawić swoje wyniki.

Vettel nie wierzy jednak, że musi dokonać zasadniczej zmiany w swoim podejściu do Formuły 1. "Zawsze chodzi o szczegóły, drobne korekty, nic wielkiego czy dużego. Nie muszę jechać inaczej, wiem, jak jechać".

Moim zdaniem jeśli Niemiec znacząco się nie poprawi w przyszłym roku, to Ferrari może go spisać na straty. Potrzebny jest im drugi dobry zawodnik obok Charlesa Leclerca, ale nie taki, który nie wie co to gra zespołowa.