Renault było zaskoczone słabymi wynikami

Daniel Ricciardo twierdzi, że Renault było zaskoczone i zdezorientowane wynikami zespołu w 2019 roku.

Pomimo pewnych dobrych wyników jak czwarte miejsce na Monzie, to ten sezon był w dużej mierze  rozczarowujący. Na koniec roku wylądowali w końcu na piątym miejscu w klasyfikacji konstruktorów, a przed rozpoczęciem sezonu celowali w pierwszą trójkę.

Co ciekawe patrząc na statystyki zespołu z kwalifikacji i czasy okrążeń to ich strata do czołówki zmalała. Problemem były po prostu inne zespołu, jak McLaren, które ich wyprzedziły i wmieszały się w walkę.

Australijczyk powiedział, że momentami po prostu drapali się po głowie. "Nie powinniśmy być tak daleko. Nie będziemy w pierwszej piątce w każdym wyścigu, ale żeby jechać P14, myśleliśmy, że z tym skończyliśmy.

Ricciardo w przyszłym sezonie nadal będzie jeździł w Renault. Chodzą plotki, że powoli uczy się włoskiego i chciałby zastąpić Sebastiana Vettela w Ferrari. Obu zawodnikom kontrakty się kończą i dla Daniela byłaby to wymarzona posada.

Nie wiadomo jeszcze jaka przyszłość czeka Renault w Formule 1. Teoretycznie powinni zostać w stawce, ale oni i Mercedes jeszcze nie są pewni swojej przyszłości.

PS. Przypominam, że trwa promocja na dostęp do transmisji F1, F2 i F3 na sezon 2020 za pół ceny. Szczegóły w linku.