Kubica o dwuletniej współpracy z Williamsem

Robert Kubica udzielił wywiadu dla gptoday.net, w którym opowiedział o swojej współpracy z zespołem Williamsa. Polak twierdzi, że jego zdaniem nie zrobili oni wystarczająco dużo, aby rozwiązać jakiekolwiek problemy w ciągu dwóch lat, które spędził z zespołem.

W tym czasie Robert był przez rok kierowcą testowym i rezerwowy, a później awansował na miejsce etatowego kierowcy. W minionym sezonie dla Williamsa zdobył jedyny punkt w trakcie Grand Prix Niemiec w lipcu. Przed końcem roku Kubica ogłosił, że nie chce zostawać z Williamsem. Zespół niedawno potwierdził, że w sezonie 2020 będą dla nich jeździć George Russell i tegoroczny kierowca testowy Nicholas Latifi.

"Myślę, że jako grupa ludzi, włączając w to mnie, przez te dwa lata nie zrobiliśmy wystarczająco dobrej roboty z Williamsem", skomentował Kubica. "Byłem z Williamsem związany równo 24 miesiące. Tymczasem wystarczy postawić obok mnie George'a Russella i on powie to samo na temat bolidu, co ja."

"Kiedy patrzysz na pierwsze pięć okrążeń bolidu Williams w Abu Dhabi, to pokazuje, że nie zrobiliśmy wystarczająco dużo w ciągu ostatnich 24 miesięcy, a ja mówię to jako grupa, ponieważ byłem i nadal od jakiegoś czasu jestem częścią tej grupy.

"Myślę, że z punktu widzenia pracy jest to największe rozczarowanie. Z mojego punktu widzenia powinniśmy byli zareagować dużo szybciej, zamiast myśleć, że nie ma żadnych problemów".

Mówiąc po Grand Prix Abu Dhabi dwa tygodnie temu, Kubica powiedział, że nie wie, czy jest tak dobry, jak przed wypadkiem w 2011 roku, ponieważ nie miał bolidu, który mógłby udowodnić, że nadal ma talent.

Polak w zeszłym tygodniu brał udział w testach młodych kierowców w serii DTM.