Aston Martin potwierdza rozmowy z potencjalnym inwestorem

Aston Martin potwierdził, że toczą się rozmowy z inwestorami w sprawie sprzedaży marki, po tym jak w zeszłym tygodniu pojawiły się informacje w internecie związane z tym tematem. Obecnie producent samochodów jest związany z Red Bullem, od tego sezonu jest ich sponsorem tytularnym.

Jeśli Lawrence Stroll miałby ich kupić, to pewne jest, że przekształciłby Racing Point w ich fabryczny zespół. Aston Martin przez moment był zainteresowany wejściem do Formuły 1 jako dostawca jednostek napędowych, ale w związku z tym, że nie zmienione są silniki po 2021 roku, zaniechano tych planów.

Firma wydała oświadczenie:

"Aston Martin dokonuje przeglądu swoich potrzeb w zakresie finansowania. Jest ona również zaangażowana w dyskusje na wczesnym etapie, z potencjalnymi inwestorami strategicznymi w odniesieniu do budowania długoterminowych relacji, które mogą, ale nie muszą wiązać się z inwestycją kapitałową. Kolejne ogłoszenie zostanie dokonane w miarę potrzeb."

Kurs akcji Astona Martina systematycznie spadał po tym, jak w zeszłym roku zadebiutował na londyńskiej giełdzie. Spółka odnotowała stratę w wysokości 80 milionów funtów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 roku.