Lawrence Stroll chce kupić Aston Martina

Lawrence Stroll jest właścicielem zespołu Formuły 1, Racing Point. Okazuje się, że może on w przyszłości zmienić nazwę na Aston Marin. Milioner planuje zakup właśnie tej marki, która obecnie jest sponsorem Red Bulla.

Ceny akcji Astona Martina spadły z 19 funtów przed wprowadzeniem na giełdę do około 5 funtów i w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 roku odnotowały stratę 80 milionów funtów.

Racing Point może więc pożegnać różowe barwy i zmienić je na brytyjskie kolory zielone wyścigowego Astona Martina. Oczywiście, jeśli uda mu się kupić pakiet kontrolny.

Zespół miałby nadal pogłębiać swoją współpracę techniczną z Mercedesem. Ten ruch może mieć poważne konsekwencje dla Red Bulla, którego sponsorem tytularnym jest Aston Martin. Tak duża utrata pieniędzy może oznaczać dwie rzeczy, szukanie nowego sponsora lub większy mariaż z Hondą.

Wszystko oczywiście zależy od tego, czy Lawrence Stroll postanowi zainwestować w Astona. Co ciekawe dla fanów Roberta Kubicy, który podobno jest blisko związany z milionerem. Aston Martin ma swój zespół w serii DTM i to może tam starszy z Strolli szukał miejsce dla Polaka, a nie w Formule 1.