Przyszłość Kubicy, aktualności z Abu Zabi

Przed nami ostatni wyścig sezonu. Robert Kubica powoli żegna się z Williamsem i myśli już o swojej przyszłości. Co powiedział w Abu Zabi w trakcie dzisiejszych spotkań z dziennikarzami. "Program startów zależy w 100% ode mnie, najbardziej prawdopodobne DTM. Jeśli chodzi o rolę w Formule 1, to jest jeszcze Orlen, który chce zostać i zobaczymy, co i jak uda się połączyć. Trwa to dłużej, bo nie jest to tylko moja decyzja.”

„Mam nadzieję, że w grudniu wszystko będzie jasne! Próbuję poskładać różne elementy i przekonać parę osób. Jeśli się uda, to będę ścigał się na wysokim poziomie. Tak jak mówiłem, próbuję połączyć różne rzeczy” - Robert dodał.

Prawdopodobne jest, że plany Roberta Kubicy i Orlenu w trakcie tego sezonu troszkę się rozeszły. Może sponsor Polaka wcale nie chce wydawać milionów, w momencie kiedy jazda w kolejnych latach wcale nie jest zagwarantowana. Słowa Roberta, o tym, co uda się połączyć, pokazują, że wcale nie jest łatwo znaleźć mu miejsca na przyszły rok.

W ostatnich miesiącach dochodziło do nas dużo informacji o tym, że Orlen chce zostać w Formule 1. Ten sezon pokazał im, że był to dobry krok z marketingowego punktu widzenia. Marka jest bardziej rozpoznawalna w Polsce, jak i na świecie. Żeby wyjść na plus z marketingowego punktu widzenia, muszą mieć jednak Roberta w jakiejś funkcji w Formle 1.

Przyszły sezon, teraz w momencie kiedy już wszystkie miejsca są zajęte, a nie ma perspektyw nawet na jazdy w testach zimowych i treningach w innych zespołach, plan dla Roberta może zostać wykonany minimalnym nakładem.

Ponowne wydanie dużych pieniędzy na Kubicę, który miałby siedzieć na ławce rezerwowych, nie wchodzi w grę. Orlen może zostać sponsorem najprawdopodobniej Haasa, będą mieli reklamy na bolidach, a Robert miałby robić to, czego nie chciał, czyli siedzieć w symulatorze.

Sezon 2021 to wielka niewiadoma. Jeśli Haas miałby słabe wyniki w przyszłym sezonie i nie znalazłby nowych sponsorów, to pewnie szukałby pomocy finansowej, a wtedy zapewne może wrócić temat Kubicy i Orlenu.

Jeśli chodzi o serię DTM, to tam temat jest otwarty, jazd Kubicy i sponsoringu Orlenu. Tam pieniądze są po prostu dużo mniejsze.