Top Ad unit 728 × 90

 

Williams wyjaśnia powody wypadku Russella w Rosji

Williams przedstawił dalsze szczegóły dotyczące powodów, dla których obaj kierowcy wycofali się z Grand Prix Rosji. Wczoraj Orlen podniósł kwestię wycofania Roberta Kubicy z wyścigu. Zespół w pierwotnym oświadczeniu napisał, że Polaka wycofali z powodu oszczędzania części. Teraz je podtrzymał.

Starszy inżynier zespołu Dave Robson wyjaśnił przyczynę wypadku George'a Russella, który doprowadził do wycofania samochodu Kubicy z wyścigu.

"Znaleźliśmy problem z nakrętką koła w samochodzie George'a, co doprowadziło do tego, że prawe przednie koło nie było poprawnie zamocowane", powiedział Robson. "To spowodowało zablokowanie koła podczas hamowania.

Russell wypadł w ósmym zakręcie i rozbił się. Projekt nakrętki według Robsona jest sprawdzony. Pozostałe nakrętki zostaną dokładnie sprawdzone i nie spodziewają się powtórzenia problemu.

George wypadł również z poprzedniego wyścigu w Singapurze po zderzeniu z Romainem Grosjeanem. Robson powiedział, że oba te wypadki doprowadziły zespół do wycofania Kubicy z wyścigu w Soczi.

"Niestety byliśmy zmuszeni do wycofania samochodu Roberta ze względu na liczbę uszkodzeń, których doświadczyliśmy w Singapurze i Rosji, by chronić nasze uczestnictwo w kolejnych wyścigach. Zespół pracował ekstremalnie ciężko by zapewnić, że liczba komponentów będzie wystarczająca przed Japonią i finałowymi wyścigami."

Tak jak pisałem w poście o sytuacji Williamsa w sezonie 2019, wypadki w Singapurze i Rosji mocno uszczypliły ilość dostępnych części w zespole.

Moim zdaniem to oświadczenie dużo nie zmienia. Miejmy nadzieje, że sytuacja się nie powtórzy w kolejnych wyścigach.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.