Top Ad unit 728 × 90

 

Orlen pyta Williamsa dlaczego wycofali Kubicę

Orlen twierdzi, że Williams wycofał Roberta Kubicę z wyścigu w Rosji wbrew zapisom w kontrakcie. Rzeczniczka prasowa napisała dziś na Twitterze, że sponsor Polaka będzie starał się otrzymać wyjaśnienia w tej sprawie.

Podobno w kontrakcie Orlenu i Kubicy są stosowne zapisy co do wycofywania się z wyścigów. Polak może zostać wycofany z wyścigu tylko w przypadku choroby, nagłej awarii czy innych tego typu zagrożeń. Katalog możliwych scenariuszy nie przewiduje jednak wycofania z powodu oszczędzania części.

"W związku z wycofaniem Roberta Kubicy z niedzielnego wyścigu w ramach Grand Prix Rosji, zwróciliśmy się z oficjalną prośbą o wyjaśnienia do zespołu ROKiT Williams Racing. Na ich podstawie będziemy podejmować działania związane z egzekwowaniem zobowiązań wynikających z umowy"

Widać, że sytuacja na linii Orlen - Kubica - Williams jest coraz gorsza. Ciekawe tylko jak to wszystko się skończy. Nicolas Latifi teoretycznie już może wystąpić do FIA o wcześniejsze przyznanie superlicencji, ponieważ spełnia już jej warunki i jeśli nastąpi rozłam w rozmowach między sponsorem Polaka, a zespołem to Robert może nie ukończyć tego sezonu.

Orlen w każdym razie będzie czekać na wyjaśnienia. Na pewno będą domagali się rekompensaty, jeśli zapisy umowy nie zgadzają się z sytuacją z Rosji. Co z tego wyniknie? Czas pokaże.Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.