Grosjean komentuje Kubicę w Haasie

Romain Grosjean mówi, że nie chce rezygnować z udziału w przyszłorocznych sesjach treningowych i tym samym oddawać swój bolid Robertowi Kubicy. Orlen w Meksyku prowadzi podobno ostateczne rozmowy z zespołem Francuza, jak i z Racing Point.

Grosjeanowi nie podoba się ten pomysł.

"Rezygnacja z piątkowego poranka nigdy nie jest idealna. Nigdy nie widziałem, żeby Ferrari, Mercedes czy Red Bull oddawali piątki, ponieważ uważam, że chcą walczyć o zwycięstwo."

"Każda sesja jest ważna. Jeśli tak ma być, to niech tak będzie. Myślę, że jeśli chodzi o osiągi, to nie jest to idealna sytuacja."

Przed dołączeniem do zespołu Haas, Grosejan w Lotusie musiał oddawać treningi Palmerowi:

"W 2015 r. dałem Palmerowi połowę wyścigów, jakieś 10 piątków. Wszystko zależy od posiadanego samochodu. Jeśli masz dobry bolid z dobrym balansem, dobrymi ustawieniami, wtedy łatwo jest wskoczyć z powrotem. Jeśli jest dużo pracy do wykonania, to nie jest to fajne."

Grosjean uważa jednak, że Kubica byłaby cennym dodatkiem do programu symulatorów.

"Robert jest niesamowitym kierowcą. Ma naprawdę dobre doświadczenie w samochodach, wyścigach, ścigał się z różnymi samochodami. Z pewnością byłoby to pomocne."

Na sam koniec Romain dodał, że ich obecni kierowcy w symulatorach Pietro Fittipaldi i Louis Deletraz po prostu nie mają doświadczenia w Formule 1, to jest główna przewaga Kubicy.