Top Ad unit 728 × 90

 

Grosjean komentuje Kubicę w Haasie

Romain Grosjean mówi, że nie chce rezygnować z udziału w przyszłorocznych sesjach treningowych i tym samym oddawać swój bolid Robertowi Kubicy. Orlen w Meksyku prowadzi podobno ostateczne rozmowy z zespołem Francuza, jak i z Racing Point.

Grosjeanowi nie podoba się ten pomysł.

"Rezygnacja z piątkowego poranka nigdy nie jest idealna. Nigdy nie widziałem, żeby Ferrari, Mercedes czy Red Bull oddawali piątki, ponieważ uważam, że chcą walczyć o zwycięstwo."

"Każda sesja jest ważna. Jeśli tak ma być, to niech tak będzie. Myślę, że jeśli chodzi o osiągi, to nie jest to idealna sytuacja."

Przed dołączeniem do zespołu Haas, Grosejan w Lotusie musiał oddawać treningi Palmerowi:

"W 2015 r. dałem Palmerowi połowę wyścigów, jakieś 10 piątków. Wszystko zależy od posiadanego samochodu. Jeśli masz dobry bolid z dobrym balansem, dobrymi ustawieniami, wtedy łatwo jest wskoczyć z powrotem. Jeśli jest dużo pracy do wykonania, to nie jest to fajne."

Grosjean uważa jednak, że Kubica byłaby cennym dodatkiem do programu symulatorów.

"Robert jest niesamowitym kierowcą. Ma naprawdę dobre doświadczenie w samochodach, wyścigach, ścigał się z różnymi samochodami. Z pewnością byłoby to pomocne."

Na sam koniec Romain dodał, że ich obecni kierowcy w symulatorach Pietro Fittipaldi i Louis Deletraz po prostu nie mają doświadczenia w Formule 1, to jest główna przewaga Kubicy.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.