Top Ad unit 728 × 90

 

Williams przedłuża umowę z Mercedesem

ROKiT Williams Racing i Mercedes-Benz ogłosiły właśnie przedłużenie kontraktu na dostawę jednostek napędowych do końca roku 2025. Ten ostatni rok, to będzie też pierwszy sezon, w którym według planu mają się pojawić jeszcze nowsze silniki w F1.

Aktualny zespół Roberta Kubicy współpracuje z Mercedesem od 2014 roku. Williams będzie nadal produkował własną skrzynię biegów. Oznacza to w pewnym sensie, że nie zostaną zespołem B Mercedesa. W 2018 roku chodziły plotki dotyczące tego, że Williams kupi jeszcze skrzynie biegów i części w podobnym modelu biznesowym, w jakim istnieje Haas dzięki Ferrari. Ostatecznie jednak zespół się na to nie zdecydował i w 2019 roku wyniki uległy pogorszeniu.

Claire Williams powiedziała, że do tej pory wiązała ich siedmioletnia umowa. Do końca sezonu 2020. Szefowa zespołu na pewno liczy, że niemiecki koncern przygotuje w kolejnych sezonach równie mocny silnik co na początku ery hybrydowej. Wtedy to właśnie silnik im pomógł walczyć o miejsca na podium w klasyfikacji konstruktorów na koniec sezonu
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.