Williams przedłuża umowę z Mercedesem

ROKiT Williams Racing i Mercedes-Benz ogłosiły właśnie przedłużenie kontraktu na dostawę jednostek napędowych do końca roku 2025. Ten ostatni rok, to będzie też pierwszy sezon, w którym według planu mają się pojawić jeszcze nowsze silniki w F1.

Aktualny zespół Roberta Kubicy współpracuje z Mercedesem od 2014 roku. Williams będzie nadal produkował własną skrzynię biegów. Oznacza to w pewnym sensie, że nie zostaną zespołem B Mercedesa. W 2018 roku chodziły plotki dotyczące tego, że Williams kupi jeszcze skrzynie biegów i części w podobnym modelu biznesowym, w jakim istnieje Haas dzięki Ferrari. Ostatecznie jednak zespół się na to nie zdecydował i w 2019 roku wyniki uległy pogorszeniu.

Claire Williams powiedziała, że do tej pory wiązała ich siedmioletnia umowa. Do końca sezonu 2020. Szefowa zespołu na pewno liczy, że niemiecki koncern przygotuje w kolejnych sezonach równie mocny silnik co na początku ery hybrydowej. Wtedy to właśnie silnik im pomógł walczyć o miejsca na podium w klasyfikacji konstruktorów na koniec sezonu