Renault szykuje zmiany w składzie w 2021 roku?

Cyril Abiteboul, dyrektor zarządzający w zespole Renault powiedział, że zespół chciałby do 2021 roku awansować do Formuły 1 jednego kierowcę ze swojego programu juniorskiego.

Francuzi niedawno ogłosili, że Esteban Ocon jest jednym z dwóch kierowców na następny sezon. Renault chciało podpisać z nim kontrakt już na ten sezon, ale w ostatnim momencie udało im się ściągnąć Daniela Ricciardo. (wyciekły niedawno szczegóły jego kontraktu, które znajdziecie tutaj)

Zespół spodziewał się większego kroku naprzód w tym sezonie. Niestety, na razie nie dołączyli do trójki najlepszych zespołów, a nawet spadli za McLarena, który korzysta z ich jednostek napędowych.

Od czasu powrotu do Formuły 1, Renault rozszerzył swój program dla młodych kierowców. Niestety w Belgii stracił jednego ze swoich najlepszych kierowców. Anthoine Hubert poniósł śmierć w wypadku w Formule 2 dwa tygodnie temu.

Akademia Renault wypromowała również Jacka Aitkena i byłego członka Ferrari Driver Academy Guanyu Zhou w Formuły 2. Pozostali zawodnicy to Max Fewtrell i Christian Lundgaard w Formule 3 oraz Victor Martins i Caio Collet w Formule Renault Eurocup.

Moje pytanie brzmi, czy tak szybkie poszukiwanie nowego zawodnika na sezon 2021 nie oznacza, że Daniel Ricciardo na koniec przyszłego roku nie odejdzie do Mercedesa lub Ferrari, a jego kontrakt idealnie kończy się w tym samym momencie co pewnego Niemca z włoskiego zespołu i Fina z niemieckiego