Top Ad unit 728 × 90

 

Renault szykuje zmiany w składzie w 2021 roku?

Cyril Abiteboul, dyrektor zarządzający w zespole Renault powiedział, że zespół chciałby do 2021 roku awansować do Formuły 1 jednego kierowcę ze swojego programu juniorskiego.

Francuzi niedawno ogłosili, że Esteban Ocon jest jednym z dwóch kierowców na następny sezon. Renault chciało podpisać z nim kontrakt już na ten sezon, ale w ostatnim momencie udało im się ściągnąć Daniela Ricciardo. (wyciekły niedawno szczegóły jego kontraktu, które znajdziecie tutaj)

Zespół spodziewał się większego kroku naprzód w tym sezonie. Niestety, na razie nie dołączyli do trójki najlepszych zespołów, a nawet spadli za McLarena, który korzysta z ich jednostek napędowych.

Od czasu powrotu do Formuły 1, Renault rozszerzył swój program dla młodych kierowców. Niestety w Belgii stracił jednego ze swoich najlepszych kierowców. Anthoine Hubert poniósł śmierć w wypadku w Formule 2 dwa tygodnie temu.

Akademia Renault wypromowała również Jacka Aitkena i byłego członka Ferrari Driver Academy Guanyu Zhou w Formuły 2. Pozostali zawodnicy to Max Fewtrell i Christian Lundgaard w Formule 3 oraz Victor Martins i Caio Collet w Formule Renault Eurocup.

Moje pytanie brzmi, czy tak szybkie poszukiwanie nowego zawodnika na sezon 2021 nie oznacza, że Daniel Ricciardo na koniec przyszłego roku nie odejdzie do Mercedesa lub Ferrari, a jego kontrakt idealnie kończy się w tym samym momencie co pewnego Niemca z włoskiego zespołu i Fina z niemieckiego
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.