Top Ad unit 728 × 90

 

Szczegóły kontraktu Ricciardo z Renault i finanse zespołu

Daniel Ricciardo zostawił na koniec zeszłego roku Red Bulla i dołączył do zespołu Renault. Nie znaliśmy wtedy żadnych szczegółów dotyczących jego kontraktu. Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że były menadżer kierowcy rozpoczął walkę o odszkodowanie w wysokości ponad 10 mln funtów. Na tyle wycenił on swoją prowizję za doprowadzenie do transferu Australijczyka. Ricciardo odpiera wszelkie zarzuty w tej sprawie.

Teraz, jako że sprawa jest w toku to wyciekły dokumenty, z których można dowiedzieć się wielu rzeczy. Zawodnik ma podpisany kontrakt na dwa lata, sezony 2019 i 2020. Kontrakt opiewa na kwotę 55 milionów dolarów za ten okres.

W umowie znajdują się jednak jeszcze dodatki, takie jak wydatki na fizykoterapię w kwocie 100 tysięcy funtów w 2019 roku. Bonusy zależne od osiągów w kwocie 10 milionów dolarów na sezon. Dodatkowy milion dolarów za wygranie pierwszego wyścigu dla Renault. Miał otrzymać też na własność bolid, w którym wygra ten wyścig. Daniel otrzymał też dodatkowe pieniądze za wystąpienie w serialu Netflixa "Drive to survive". Prawdopodobnie chodzi o "prywatną" część, w której widzimy go w pierwszym odcinku. Menadżer Ricciardo prowadził też rozmowy z firmą Huawei, której kierowca miał zostać ambasadorem.

Z papierów można też się dowiedzieć ile Daniel Ricciardo kasuje za spotkanie z sponsorami. W GP Abu Zabi rok temu Australijczyk podpisał kontrakt z firmą VPS i za wizytę o której możecie przeczytać tutaj, skasował 35 tysięcy dolarów

Dodatkowo wczoraj ukazały się wyniki finansowe zespołu. Znając zapisy w umowie Daniela łatwo dojść do wniosku, że Renault wydaje rocznie ponad 12,5% swojego budżetu na pensję tylko jednego kierowcy.

Renault w 2018 roku zanotowało przychody w wysokości 146,6 mln funtów. W 2017 roku było to 136,2 mln funtów, a w 2016 roku 119,7 mln funtów. Zespół ma wyższe wpływy od sponsorów i wyższe premie za wyniki z zeszłego roku. Wydatki były również większe, Renault zatrudnia coraz więcej osób. Bezpośrednie koszty działalności wzrosły o 18,8 mln funtów do 132,7 mln funtów.

Poniżej znajdziecie kilka z dokumentów, które wyciekły. Oryginały w formacie PDF miały również ukryte informacje, ale w taki sposób, że po zaznaczeniu ukryta treść się ujawniała...


Dokumenty pochodzą od konta @formulamoney
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.