Top Ad unit 728 × 90

 

Jaką walkę będziemy oglądać do końca roku?

Jeszcze przed tym sezonem mieliśmy dużą nadzieję, że o mistrzostwo będą walczyć trzy zespoły. Ferrari wydawało się najmocniejsze w testach zimowych, a później Mercedes wygrywał wszystko, co możliwe na początku roku. Vettel i Leclerc to, co mogli wygrać w różnych okolicznościach, oddawali Hamiltonowi. Red Bull im dalej w sezon tym radził sobie coraz lepiej i w końcu również włączyli się do walki o wygrane. Ferrari dopiero w ostatnich wyścigach pokazało, że mają najmocniejszą jednostkę, a ich główny problem w tym roku to aerodynamika i brak docisku na krętych torach.

Mercedes w tym momencie sezonu jest już daleko z przodu i trudno mi wyobrazić, że przegrają którekolwiek mistrzostwo. Dlatego też naszą uwagę możemy skupić na pojedynku kierowców Red Bulla z Ferrari. Ci pierwsi specjalnie wymienili jednego ze swoich kierowców, by powalczyć o drugie miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

W Belgii i we Włoszech Ferrari powiększyło przewagę nad Red Bullem z 44 do 85 punktów. Wynikało to jednak bardziej z tego, że czerwony bolid był nie tylko idealnie przystosowany na długie proste na tych dwóch torach, ale też z tego, że Verstappen i Albon musieli wymieniać jednostki napędowe na nowe i otrzymywali kary na starcie.

Honda mocno poprawiła w trakcie tego sezonu jednostkę napędową i, jako że Red Bull zawsze ma bolid bardzo dobry aerodynamicznie, to włączył się od GP Austrii w walkę o wygrane. Rok temu bardzo dobrze radzili sobie w Singapurze i Meksyku. Na pozostałych torach również powinni sobie dobrze radzić do końca roku i w teorii już więcej kar związanych z wymianą silników nie powinni otrzymać.

Trudno powiedzieć, czy Red Bull odrobi 85 punktów straty do Ferrari. Dużo będzie zależeć od formy Vettela i Albona. W każdym razie do końca roku powinniśmy spodziewać się ciekawej walki o drugie miejsce między tymi zespołami, a pewnie czasami też o pojedyncze wygrane w wyścigach. Teoretycznie Mercedes nadal może być wyprzedzony przez Ferrari i Red Bulla, ale realnie znając wyniki z tego i poprzednich sezonów to jest praktycnzie niemożliwe.

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.