Top Ad unit 728 × 90

 

GP Rosji zmieni lokalizację za 2 lata

Właśnie zespoły rozpakowują się na torze w Soczi, a już za rok będziemy mieli tam ostatni wyścig. Dziś mogliście już przeczytać o historii GP Rosji w mojej zapowiedzi, a tu okazuje się, że pomimo podpisania umowy przedłużającej kontrakt na organizację tego wyścigu do 2025 roku może on zmienić swoją lokalizację. Dlaczego? Tor w obecnej formie po prostu nie będzie już wtedy istniał.

Tor w Soczi powstał po tym, jak miasto w 2014 roku przygotowywało się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Teraz okazuje się, że na tym terenie budowana będzie nowa sala koncertowa i zmienia się plan zagospodarowania. Przez to nitka toru musiałaby zostać pomniejszona do dwóch kilometrów, a to oznacza, że miejsca na Formułę 1 byłoby za mało. Chodzą pogłoski, że dzięki temu do Soczi trafi Formuła E.

Promotor wyścigu w Rosji nie skomentował tych plotek i stwierdził, że oni mają kontrakt do 2025 roku, ale przyjaciel Władimira Putina, Yury Kovalchuk buduje obecnie tor niedaleko Sankt Petersburga, a to oznacza, że Formuła 1 bardzo szybko może zmienić lokalizację. Nowy tor zobaczycie poniżej.


Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.