GP Rosji zmieni lokalizację za 2 lata

Właśnie zespoły rozpakowują się na torze w Soczi, a już za rok będziemy mieli tam ostatni wyścig. Dziś mogliście już przeczytać o historii GP Rosji w mojej zapowiedzi, a tu okazuje się, że pomimo podpisania umowy przedłużającej kontrakt na organizację tego wyścigu do 2025 roku może on zmienić swoją lokalizację. Dlaczego? Tor w obecnej formie po prostu nie będzie już wtedy istniał.

Tor w Soczi powstał po tym, jak miasto w 2014 roku przygotowywało się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Teraz okazuje się, że na tym terenie budowana będzie nowa sala koncertowa i zmienia się plan zagospodarowania. Przez to nitka toru musiałaby zostać pomniejszona do dwóch kilometrów, a to oznacza, że miejsca na Formułę 1 byłoby za mało. Chodzą pogłoski, że dzięki temu do Soczi trafi Formuła E.

Promotor wyścigu w Rosji nie skomentował tych plotek i stwierdził, że oni mają kontrakt do 2025 roku, ale przyjaciel Władimira Putina, Yury Kovalchuk buduje obecnie tor niedaleko Sankt Petersburga, a to oznacza, że Formuła 1 bardzo szybko może zmienić lokalizację. Nowy tor zobaczycie poniżej.