Zapowiedź GP Rosji 2019

Szesnaste Grand Prix w tym sezonie już w ten weekend. Szósty raz kierowcy zawitają do Rosji w ramach mistrzostw świata. To będzie bardzo interesujący wyścig, Ferrari po raz pierwszy od wielu lat wygrało trzy razy z rzędu i chyba wszyscy czekają na to, jaka będzie odpowiedź Mercedesa. Do tej pory wszystkie Grand Prix Rosji w Soczi wygrali kierowcy właśnie tego zespołu.

Trzy razy Lewis Hamilton zwyciężał, w 2014, 2015 i rok temu. Po jednym zwycięstwie na swoim koncie mają Valtteri Bottas i Nico Rosberg. Ten pierwszy spokojnie mógł wygrać poprzednim razem, ale zespół wydał polecenie przepuszczenia Hamiltona, który walczył z Vettelem o tytuł w klasyfikacji kierowców. Poniżej znajdziecie filmik ze skrótem zeszłorocznego wyściguDanił Kvyat wraca do ścigania w swoim domowym Grand Prix. Trzy lata temu był to dla niego bardzo pechowy wyścig. Tuż po starcie dwukrotnie uderzył w Vettela, który odpadł z wyścigu. Na metę dojechał piętnasty i po tym pechowym weekendzie został zdegradowany do Toro Rosso z Red Bulla.

Tor w Rosji jest bardzo specyficzny. Asfalt jest bardzo gładki i zużycie opon niskie. Takie połączenie w ostatnich latach szczególnie sobie przypodobał Valtteri Bottas. O ile zespół znowu nie zadecyduje inaczej, to Fin powinien być faworytem do niedzielnej wygranej.
W trakcie niedzielnego wyścigu już praktycznie tradycją jest, że przez jakiś czas wszystkie kamery zostają skierowane na specjalnego gościa. Władimir Putin co roku zasiada na trybunach w Soczi i wtedy przez kilka chwil wyścig już nie ma znaczenia ;-)

Robet Kubica po raz pierwszy będzie startował na tym torze: „Byłem kierowcą rezerwowym w Rosji w ubiegłym roku, więc wiem, jak wygląda ten tor, choć nigdy tu nie jeździłem. Zawsze dobrze jest doświadczać nowego toru, więc mam nadzieję, że będzie mi się tu przyjemnie jeździło”

Harmonogram weekendu:

27-29.09 - GP Rosji (Soczi)
1 trening 10:00
2 trening 14:00
3 trening 11:00
kwalifikacje 14:00
wyścig 13:10

W filmiku poniżej przypomnienie pięciu najciekawszych momentów z minionych Grand PrixDanił Kvyat i jego zapowiedź Grand Prix Rosji