Top Ad unit 728 × 90

 

Makabryczna kolizja w F2, nie żyje Anthoine Hubert

Podczas wyścigu Formuły 2 na torze Spa-Francorchamps doszło do dramatycznego wypadku z udziałem kilku kierowców. Jeden z bolidów został praktycznie rozerwany na pół. W kolizji uczestniczyli Juan Manuel Correa, Anthoine Hubert i Giuliano Alesi. Po zdarzeniu wyścig natychmiast został anulowany. Ostatni z kierowców wyszedł z wypadku bez szwanku, na początku nie było wiadomo co z pozostałymi.

Na nagraniach, które pojawiły się w internecie widzimy, jak Correa z impetem wjechał w różowy bolid Huberta. Samochód Correi został wywrócony do góry nogami. Z kolei bolid Ardena Huberta był poważnie uszkodzony. Cały monokok w którym siedzi kierowca został oderwany od reszty bolidu.

Przed 19:00 otrzymaliśmy potwierdzenie, że Anthoine Hubert nie żyje. Juan-Manuel Correa żyje i jest w stabilnym stanie, ale ma połamane kości w stopach.

Hubert był mistrzem świata GP3 z zeszłego roku. Kim był Hubert i jego biografię znajdziecie tutaj. Między innymi w tym sezonie ścigał się w F2 i był w programie młodych kierowców Renault.


Drugi filmik można obejrzeć tylko na Facebooku ponieważ zawiera drastyczne sceny.

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.