Top Ad unit 728 × 90

 

F1 sprawdza błąd przez który Kubica został kierowcą dnia

W Grand Prix Austrii niespodziewanie kierowcą dnia został Robert Kubica. Teraz Formuła 1 bada, czy nie ma błędu technicznego w głosowaniu. Polski zawodnik dojechał ostatni w wyścigu i był trzy razy zdublowany.

Na oficjalnej stronie F1 nadal widnieje Robert jako zwycięzca głosowania, jednak do tej pory nie opublikowano procentowego rozkładu głosów.

Po wyścigu wydawało się, że może w internecie zebrała się grupa fanów, którzy glosowali na Kubicę. Trudno jednak uwierzyć, że nawet taka akcja zakończyłaby się sukcesem w wyścigu, którym wygrał Max Verstappen, czyli jeden z ulubieńców fanów F1 na świecie. Chyba, że wszyscy z Holandii akurat byli w Austrii i nie mieli jak głosować ;-) Część fanów po oddaniu głosu na innych kierowców podobno i tak widziała, że zagłosowali na Roberta.

W tym roku kierowcami dnia zostawali Max i Leclerc dwukrotnie, Bottas, Albon, Vettel i Norris po jednym razie.

Aktualizacja: F1 zmieniła wyniki głosowania na kierowcę wyścigu po GP Austrii. Verstappen - 74% głosów, Leclerc - 11%, Sainz - 7%. Wcześniejszy wybór Kubicy okazał się błędem.

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.