Top Ad unit 728 × 90

 

Alonso testował dziś w Indianapolis

Często znajomi o Formule 1 mówią, że przecież oni tylko jeżdżą w kółko, to ciekawe co powiedzieliby o pierwszych testach Alonso przed Indy 500 gdzie ponad 70 tysięcy osób na kanale Indycar oglądało jak Fernando zaczyna swoją przygodę z Indianapolis. To większa oglądalność testów jednego zawodnika niż Formuły 1 w Polsce. Po raz pierwszy zapoznał się z tym jak prowadzi się taki bolid po owalu.

Prawdopodobnie największe wrażenie zrobił na nim silnik Hondy, który się nie zepsuł.

Na początku jego doznania były podobne jak w Formule 1. Siedział w boksach, a inni kierowcy jeździli po torze... a tak na poważnie to Marco Andretti ustawiał mu bolid, żeby od razu czuł się w nim lepiej na torze. Tutaj podobnie jak w Formule 1 najważniejszy jest balans bolidu i Marco pomógł Fernando znaleźć to początkowe ustawienie, później Alonso sam będzie je poprawiał pod swoje preferencje.

Hiszpan dziś przechodził procedurę wdrożenia początkującego kierowcy. Jest ona podzielona na 3 fazy. Pierwsza to pokonanie 10 okrążeń w granicach 205 do 210 mil na godzinę. Druga to 15 okrążeń w granicach 210 do 215 mil na godzinę, a trzecia to 15 okrążeń powyżej 15 mil na godzinę. W trakcie sesji miał do dyspozycji 5 kompletów opon, a okrążenia z każdej fazy nie muszą być wykonywane zaraz po sobie.

Po pierwszym przejeździe zespół szybko zdecydował, że jak najszybciej będą chcieli zakończyć podstawowy program, a później wykorzystać wolny czas i dalej testować. Pierwsze dwie fazy to "wolne przejazdy". Alonso jechał bardzo zachowawczo, ale spokojnie spełniał wymagania.

W trzeciej fazie zespół od razu przez team radio poinformował Fernando, że może przyśpieszyć i Alonso od razu wykonał polecenie przyśpieszając do 219 mil na godzinę. Średnia prędkość z okrążenia pole position z zeszłego roku jest o dziesięć mil na godzinę większa.

Po pierwszych okrążeniach Alonso powiedział, że chce jechać szybciej. Zespół zaczął wtedy zmniejszać docisk powoli przyzwyczajając go do poziomu z którym normalnie zawodnicy się ścigają.

Hiszpan ukończył dziś program Rookie Orientation i będzie dopuszczony do kwalifikacji Indianapolis 500.

Po przerwie Fernando wrócił na tor. Bardzo szybko wykręcił 222.548 mil na godzinę, a podobno bez ustawień na kwalifikacje maksymalna prędkość to 224/225. Zespół nie miał oczywiście zbyt dużo czasu na wprowadzane zmian w bolidzie poza aerodynamiką. Ten pierwszy test to głównie przyzwyczajanie się do nowego środowiska, ale wyglądało to naprawdę przyzwoicie.


Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.