Hamilton vs Mercedes - segregator newsów 3.10.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Wczoraj najwięcej tematów w sieci dotyczyły teorii spiskowych związanych z awarią jednostki napędowej Mercedesa. Najciekawsze jest to, że na samym początku weekendu Lewis mówił jak ciężko mu było przyjąć zmianę mechaników na tych Rosberga w tym sezonie, że nie rozumiał zmiany czegoś co działało dobrze...

Lewis Hamilton Q&A: On trusting Mercedes & battling on in title race (Sky)
Brytyjczyk był mocno sfrustrowany po zakończeniu wczorajszego wyścigu. To co stało się z jego silnikiem uznał za "interwencję, wyższej siły" i właśnie to miała oznaczać jego wypowiedź, że "ktoś lub coś nie chce, żeby wygrał w tym roku

Wolff tłumaczy, że cała sytuacja to jakiś chory przypadek. Zespół będzie oczywiście weryfikował co spowodowało eksplozję jednostki spalinowej.

Lauda slams talk of 'sabotage' (Autosport)
"Myślicie, że zaczęliśmy sabotować swojego zawodnika?" Obu kierowców jest traktowanych tak samo i tak samo jest przygotowywany ich bolid. 

Lewis Hamilton's power unit paranoia doesn't help anyone (ESPN)
Hamilton trochę wpada w paranoję jeśli chodzi o silniki i krytykując zespół na pewno nie wpływa to pozytywnie na jego morale. 

Może skoro mają z nim taki problem, to niech mu dadzą z powrotem jego mechaników. On będzie szczęśliwszy, oni pokażą, że coś dla niego zrobili. W najgorszym przypadku to Nico będzie miał problemy z silnikiem...

Verstappen hits out at 'ridiculous' Vettel move (Motorsport)
Max po wyścigu jeszcze raz podtrzymał swoje słowa, że Vettel zachował się jak amator w 1 zakręcie. Wiedział, że zakręt się zacieśnia i nie było szans, żeby go pokonać z taką prędkością. 

Dla mnie najśmieszniejsze jest to, że po raz kolejny w tym sezonie dochodzi do prawie takiej samej sytuacji. Zawodnik po wewnętrznej wjeżdża jak kamikadze i liczy na to, że ten 3 po zewnętrznej będzie wiedział, że ma pojechać szerzej. Ta tylko różniła się tym,

Red Bull ‘felt comfortable’ letting drivers race (F1i)
Wczoraj wszyscy się śmieli z polecenia Multi 333, a Red Bull chwalił się, że dał swoim zawodnikom się ścigać. Jestem ciekaw jakie miny by robili gdyby skończyło się jak w Turcji 2010.

Sergio Perez zostaje w Force India (Cyrk F1)
Po miesiącach spekulacji, obie strony oficjalnie potwierdziły, że Sergio Perez w sezonie 2017 nadal będzie występował w zespole Force India.

Jak śledzić nasze wpisy na Facebooku

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.