Top Ad unit 728 × 90

 

Oglądalność F1 w Polsce spada, a Kubica jeździł w symulatorze - segregator newsów - 26.09.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Oglądalność F1 w Eleven Sports (Cyrk F1)
Widownia wyścigów Formuły 1 w Polsce maleje z roku na rok. Za czasów Kubicy niedzielne Grand Prix oglądało ponad milion widzów. W ostatnich latach w płatnych pakietach Polsatu ta liczba wynosiła od 300 do 400 tysięcy widzów. Obecnie w Eleven Sports ogląda już tylko 130 tysięcy.

Oczywiście wszystkie te liczby będą większe, jeśli dodamy do tego oglądających online, tych legalnie i nielegalnie, ale na pewno nie dorównuje temu co mieliśmy jeszcze kilka lat temu.

Frédéric Vasseur (Renault Sport Racing) : “On a besoin d’un catalyseur”
Robert Kubica przed powrotem w tym tygodniu na tor był w symulatorze F1 zespołu Renault. Oczywiście nie róbcie sobie nadziei na jego powrót. Jego relacje z tym zespołem nadal są bardzo dobre, a Robert był tam pomóc im testować symulator. Chcieli dowiedzieć się jakie są jego odczucia i móc poprawić to urządzenie.

Dokładne słowa szefa Renault sport przetłumaczone na angielski to: "We have a great professional relation with Robert, Its not a secret that he came to Enstone to test the F1 simulator to get his feedback."

W 2013 już Kubica korzystał z symulatora Mercedesa. Wszyscy wiedzą jakim był dobrym kierowcą, ale nikt go obecnie nie wsadzi do bolidów F1, tym bardziej w sezonie 2017 jak wzrośnie docisk i przeciążenia w trakcie pokonywania zakrętów

Why Jaguar Racing is going electric for Formula E (Autocar)
Jaguar z Formuły 1 odszedł dawno temu. Teraz wraca, ale do Formuły E. Dużo mniejsze koszty i co najważniejsze dla nich, wszystkie wyścigi odbywają się w centrach dużych miast. Dzięki czemu zwykli ludzie mogą oglądać te starty. Nie trzeba płacić setek dolarów na przyjście na tor jak to ma miejsce w Formule 1.

Dodatkowo niedługo premierę ma ich elektryczny SUV, a ewidentnie motoryzacja aktualnie zmierza w kierunku silników elektrycznych.

Ewolucja gier związanych z Formułą 1


Jak śledzić nasze wpisy na Facebooku

 Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.