Oglądalność F1 w Polsce spada, a Kubica jeździł w symulatorze - segregator newsów - 26.09.2016

Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1.

Oglądalność F1 w Eleven Sports (Cyrk F1)
Widownia wyścigów Formuły 1 w Polsce maleje z roku na rok. Za czasów Kubicy niedzielne Grand Prix oglądało ponad milion widzów. W ostatnich latach w płatnych pakietach Polsatu ta liczba wynosiła od 300 do 400 tysięcy widzów. Obecnie w Eleven Sports ogląda już tylko 130 tysięcy.

Oczywiście wszystkie te liczby będą większe, jeśli dodamy do tego oglądających online, tych legalnie i nielegalnie, ale na pewno nie dorównuje temu co mieliśmy jeszcze kilka lat temu.

Frédéric Vasseur (Renault Sport Racing) : “On a besoin d’un catalyseur”
Robert Kubica przed powrotem w tym tygodniu na tor był w symulatorze F1 zespołu Renault. Oczywiście nie róbcie sobie nadziei na jego powrót. Jego relacje z tym zespołem nadal są bardzo dobre, a Robert był tam pomóc im testować symulator. Chcieli dowiedzieć się jakie są jego odczucia i móc poprawić to urządzenie.

Dokładne słowa szefa Renault sport przetłumaczone na angielski to: "We have a great professional relation with Robert, Its not a secret that he came to Enstone to test the F1 simulator to get his feedback."

W 2013 już Kubica korzystał z symulatora Mercedesa. Wszyscy wiedzą jakim był dobrym kierowcą, ale nikt go obecnie nie wsadzi do bolidów F1, tym bardziej w sezonie 2017 jak wzrośnie docisk i przeciążenia w trakcie pokonywania zakrętów

Why Jaguar Racing is going electric for Formula E (Autocar)
Jaguar z Formuły 1 odszedł dawno temu. Teraz wraca, ale do Formuły E. Dużo mniejsze koszty i co najważniejsze dla nich, wszystkie wyścigi odbywają się w centrach dużych miast. Dzięki czemu zwykli ludzie mogą oglądać te starty. Nie trzeba płacić setek dolarów na przyjście na tor jak to ma miejsce w Formule 1.

Dodatkowo niedługo premierę ma ich elektryczny SUV, a ewidentnie motoryzacja aktualnie zmierza w kierunku silników elektrycznych.

Ewolucja gier związanych z Formułą 1


Jak śledzić nasze wpisy na Facebooku

 Segregator newsów to skrót wiadomości, opinii ze świata Formuły 1. Wybrane przeze mnie wiadomości z ostatnich dni, które pojawiły się na innych stronach w sieci. O ile znajdę czas, chciałbym taki post publikować codziennie. Jeśli sami znaleźliście coś ciekawego, wrzucajcie link i opis w komentarzu.