Top Ad unit 728 × 90

 

Koniec z tokenami od sezonu 2017

Od początku sezonu 2014, kiedy to wprowadzono nowe silniki turbo do Formuły 1, ciągle słyszeliśmy o tokenach, o tym co kto może poprawić w swoich jednostkach napędowych i jakie wynikają z tego ograniczenia.

Przez tokeny, Honda, Renault czy nawet Ferrari nie mogły poprawiać swoich silników w takim tempie, by odrobić straty do Mercedesa.

Od sezonu 2017 nie będą już obowiązywać limity związane z tokenami. Kierowcy będą mogli zacząć korzystać z poprawionego elementu zawsze wtedy, kiedy będzie on wymieniany, czy to z powodu awarii, zużycia, czy decyzji zespołu.

W sezonie 2016 nadal obowiązują tokeny, a dokładnie 32. Pierwotnie ta ilość miała spaść do 25 w sezonie 2017, 20 w 2018, 15 w 2019.

Jest to bardzo dobra zmiana i dla producentów jednostek napędowych jak i samych fanów. Nikt nie chce mówić, że dany silnik jest słaby i dlatego ten a nie inny zespół osiąga słabe wyniki.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.