Top Ad unit 728 × 90

 

Rosberg miał mniej mocy od Hamiltona na starcie

Mercedes ujawnił, że Nico Rosberg miał mniej mocy na samym starcie wyścigu w porównaniu do swojego kolegi z zespołu Lewisa Hamiltona. Przez pierwsze dwa zakręty jego jednostka napędowa była nieznacznie przegrzana.

Hamilton lepiej wystartował od Rosberga, deficyt mocy pewnie Rosbergowi nie pomógł, na dodatek Lewis wywiózł trochę Nico na tarki w drugim zakręcie i ten spadł aż na 4 pozycję. Jeśli chodzi o samo przegrzanie silnika to jeszcze nie wiadomo, czy to wina kierowcy, czy złe ustawienie map.

Toto Wolff przyznał też, że Hamilton też miał problemy techniczne w trakcie wyścigu. U niego później też pojawiły się problemy z rosnącą temperaturą, dlatego musiał mocno kontrolować swoje tempo.

Dodatkowo Lewis spłaszczył jedną ze swoich opon i w drugim stincie miał bardzo duże wibracje, przez co zespół obawiał się o to, że mogą one wpłynąć na niezawodność silnika.


[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.