Top Ad unit 728 × 90

 

Alonso obwiniany za słaby rozwój Ferrari w ostatnich sezonach

Jeden z byłych projektantów Ferrari, Mauro Forghieri powiedział, że częściowo można obwiniać samego Fernando Alonso o to, że Hiszpan w ostatnich sezonach nie zdobył z włoskim zespołem kolejnego tytułu.

Teoretycznie takie oświadczenie może zdenerwować wielu fanów Fernando, ponieważ wszyscy mówią, że potrafi on wycisnąć z słabego bolidu więcej niż przeciętny zawodnik. Mauro Forghieri twierdzi, że Alonso jest słaby w rozwijaniu bolidu i przekazywaniu swoich opinii.

"Jeśli na trzy z czterech sezonów bolid Ferrari trapią te same problemy to znaczy, że nie jest rozwijany w dobrym kierunku i jest to problem z kierowcą. Co rok, kiedy Alonso po raz pierwszy testował nowy bolid mówił, że wszystko jest idealne, kilka miesięcy później zaczęło się narzekanie."

Forghieri twierdzi, że problemem Ferrari jest to, że nie mieli zawodnika kalibru Schumacher w ostatnich latach. Prawdziwy mistrz to taki, który potrafi zarządzać zespołem.

Dziś prezentacja bolidu Ferrari FS15-T i Saubera C34. Możliwe, że fotki na stronie pojawią się z opóźnieniem ponieważ wybieram się na weekendowy wypad do Szwecji ;-)
[post_ad]
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.