Top Ad unit 728 × 90

 

Alonso i jego plany na przyszły sezon

Fernando Alonso po zakończeniu Grand Prix Rosji dał nam małą podpowiedź dotyczącą planów jakie ma Hiszpan na kolejny sezon. Kierowca Ferrari nie zdradził oczywiście zespołu z którym prowadzi rozmowy, ale powiedział, że negocjacje które prowadzi są bliskie finalizacji.

Wcześniej pojawiły się plotki, że Fernando nie znajdzie żadnego zespołu na przyszły sezon i będzie musiał zrobić sobie rok przerwy. Wynikało to z tego, że Alonso chce od 2016 roku jeździć w Mercedesie i teraz szuka miejsca tylko na jeden sezon. Wszyscy spodziewają się, że Sebastian Vettel zajmie jego miejsce w Ferrari, pomimo tego, że aktualny mistrz świata nie potwierdził do jakiego zespołu przechodzi.

Fernando powiedział, że fani muszą jeszcze trochę poczekać na detale. Oczywiście wiele się mówi o powrocie Hiszpana do McLarena. Ron Dennis mocno w tym sezonie naciskał na Alonso, a ten miałby prawdopodobnie zastąpić w zespole Jensona Buttona, chociaż nawet taka sytuacja nie jest pewna, aktualnie Jenson ma prawie dwa razy tyle punktów co Kevin Magnussen.

Dziś również BBC donosi, że Fernando najprawdopodobniej znajdzie się w McLarenie, ale nie wykluczone, że tylko na rok, a później przejdzie do Mercedesa.

Hamilton dwa lata temu zaryzykował zmianę i przeszedł do Mercedesa. Teraz Alonso prawdopodobnie chce wykonać podobny ruch. Widzi, że Ferrari nie ma pomysłu na poprawę bolidu, dlatego też lepsza opcja to ryzyko związane z Hondą i McLarenem, a jak to nie wypali to przejście do aktualnie najlepszej ekipy.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.