Michael Schumacher wybudził się ze śpiączki!!!


Po prawie półrocznym pobycie w stanie śpiączki farmakologicznej Michael Schumacher wybudził się i reaguje na podstawowe bodźce. Niemiec słyszy już dźwięki i odpowiada na dotyk. Jak podał "Bild" komunikuje się ze swoją żoną Corriną i dziećmi, aczkolwiek nie ma o tym mowy w oficjalnym oświadczeniu.

Jak potwierdziła menedżerka kierowcy Sabine Kehm, Schumacher został przeniesiony ze szpitala w Grenoble do kliniki rehabilitacyjnej. - Jego rodzina pragnie wyrazić wdzięczność dla lekarzy, pielęgniarek i terapeutów w Grenoble, którzy wykonali świetną pracę w ostatnich miesiącach - powiedziała Kehm.

Oficjalne oświadczenie menedżerki Schumachera Sabine Kehm:

"Michael opuścił klinikę w Grenoble, aby kontynuować długi okres rehabilitacji, już nie jest w śpiączce. Jego rodzina chciałaby gorąco podziękować wszystkim lekarzom, opiekunom, pielęgniarkom i terapeutom w Grenoble, jak również ratownikom medycznym na miejscu wypadku, którzy w ciągu tych kilku pierwszych miesięcy wykonali wspaniałą pracę. Rodzina dziękuję również wszystkim ludziom, którzy przesłali Michaelowi życzenia powrotu do zdrowia po wypadku. Te słowa z pewnością mu pomogły. Prosimy o wyrozumiałość na przyszłość, ponieważ dalsza rehabilitacja Michaela nie będzie prowadzona w miejscu ogólnodostępnym."

Schumacher miał wypadek podczas jazdy na nartach poza szlakiem 29 grudnia we francuskich Alpach. Przewrócił się i uderzył głową w skałę. Miał kask, ale siła uderzenia była tak duża, że doznał poważnego urazu mózgu.

Niemcy chcą wygrać mundial dla Schumachera

Na zorganizowanej w Santo Andre konferencji prasowej reprezentanci Niemiec zapowiedzieli w sobotę, że chcą sięgnąć po mistrzostwo świata specjalnie dla Michaela Schumachera. Pierwszy mecz reprezentacja Niemiec rozegra przeciwko Portugalii w poniedziałek o 18. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.