Top Ad unit 728 × 90

 

Nie będzie ścinania zakrętów w ten weekend.

Zawodnicy zostali ostrzeżeni przed korzystaniem w ten weekend z pobocza i toru poza wyznaczonymi liniami. W trakcie GP Indii zawodnicy mieli przyzwolenie na taką jazdę, teraz będzie ona karana.

Na torze Yas Marina szczególną uwagę sędziowie będą zawracać na zakręty - numer sześć, dziewięć i dwanaście. To są szykany, których zawodnicy nie mogą ścigać, ani korzystać z pobocza zaraz za nimi.

Zakręt numer osiem i dziewięć plus dwie strefy DRS też mają być brane pod uwagę. Nie ma być sytuacji, w której kierowca próbujący wyprzedzić w strefie opuszcza tor by tego dokonać.

Dodatkowo będą pod uwagę brane sytuacje, w których zawodnik dojeżdża do zakrętu minimalnie przed rywalem, a ścinając zakręt zyskuje na prowadzeniu. Jeśli ktoś np. zetnie zakręt dziesiąty przed drugą strefą DRS, by zbliżyć się do poprzedzającego go zawodnika nie powinien korzystać z DRS.

Zawodnicy będą wzywani do sędziów i karani, jeśli popełnią powyższe wykroczenia.

Miejmy nadzieję, że sędziowie przyłożą się w ten weekend do egzekwowania tych zasad. Mam nadzieję, że nic im nie umknie i nikt przez to nie będzie pokrzywdzony..
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2016 Zdjęcia © Ferrari spa/Ercole Colombo, Renault, Williams, McLaren, Getty Images/Red Bull, Force India/Sutton, Sauber F1 Team, Lotus, Pirelli
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.