Nie będzie ścinania zakrętów w ten weekend.


Zawodnicy zostali ostrzeżeni przed korzystaniem w ten weekend z pobocza i toru poza wyznaczonymi liniami. W trakcie GP Indii zawodnicy mieli przyzwolenie na taką jazdę, teraz będzie ona karana.

Na torze Yas Marina szczególną uwagę sędziowie będą zawracać na zakręty - numer sześć, dziewięć i dwanaście. To są szykany, których zawodnicy nie mogą ścigać, ani korzystać z pobocza zaraz za nimi.

Zakręt numer osiem i dziewięć plus dwie strefy DRS też mają być brane pod uwagę. Nie ma być sytuacji, w której kierowca próbujący wyprzedzić w strefie opuszcza tor by tego dokonać.

Dodatkowo będą pod uwagę brane sytuacje, w których zawodnik dojeżdża do zakrętu minimalnie przed rywalem, a ścinając zakręt zyskuje na prowadzeniu. Jeśli ktoś np. zetnie zakręt dziesiąty przed drugą strefą DRS, by zbliżyć się do poprzedzającego go zawodnika nie powinien korzystać z DRS.

Zawodnicy będą wzywani do sędziów i karani, jeśli popełnią powyższe wykroczenia.

Miejmy nadzieję, że sędziowie przyłożą się w ten weekend do egzekwowania tych zasad. Mam nadzieję, że nic im nie umknie i nikt przez to nie będzie pokrzywdzony..